• PAYLAŞ

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 19/07/2016 - 16:15
  • 0 Yorum
  • 960 görüntüleme

Gelinlik giymek her kadının hayalidir. O güzel beyaz elbisenin içerisinde bulunduğu ortamın en güzel kadını olmak için yıllar öncesinden hazırlık yapmaya başlar. Yediklerine, içtiklerine dikkat eder. Alacağı ve içine giyeceği gelinlik konusunda sayısız konuşma yapar, tartışmalarda bulunuyor. Birçok kez fikrini değiştirir bunların hepsi o gün geldiğinde en mükemmeli olmak içindir. O gün sadece gelinlik yeterli olmayacaktır. Bir geline yapılacak makyajda o günü mükemmel yapmak için önemlidir. Bugün ki yazımızda sizlere kusursuz bir gelin makyajı yapılırken dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi vereceğiz.

Makyaj güzel olamama endişesi nedeniyle birçok geline çok fazla şekilde uygulanıyor ve onları gelin masasında gördüğümüzde tanınamaz bir şekilde oluyorlar. Suratları sanki boya küpüne düşmüş şekilde yapılan makyaj ve etraflarında bulunan simler ile sanki renkli bir boyama kitabına benziyorlar.  Sizlerde o gün geldiğinde aynı duruma düşmek istemiyorsanız bazı konulara dikkat etmelisiniz. Bu sayede kendi düğününüzde en güzel ve dikkat çekici kadın siz olmayı başarabilin.

gelin-makyajı

Öncelikle yapacağınız makyajı göz renginize göre belirleyin. Amacınız her zaman gözünüzün rengini ortaya çıkarmak olmalıdır. Bu konuda makyaj için gittiğiniz yerden özel istekte bulunan. Bu sayede daha güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Beyaz tene sahipseniz yapacağınız makyaj içerisinde fuşya, pembe ve toprak renkleri bulunmalıdır. Açık tenli insanlara kapalı renk tonları gitmemektedir.

Esmer tenliler makyaj konusunda en elverişli renk tonuna sahip ten rengine sahiptir. Açık renklerden gene de uzak durmanız da yarar vardır. Pastel tonlar size en uygun tonlar olacaktır. Ten renklerine göre bilgi vermeye çalıştık. Şimdi ise genel olarak dikkat etmeniz gereken makyaj tüyolarını sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

Yapacağınız makyajda abartıdan kaçınmalısınız. Kimse sizi boya küpüne düşmüş olarak görmek istemeyecektir. Son moda makyajları denemek yerine size uygun olan klasik olarak isimlendirilebilecek bir makyajı yapmayı denemelisiniz. Ünlülere özenmekten vazgeçmelisiniz. Çünkü sana yakışacağının garantisi yoktur. Su ile temas etme olasılığınız göz önüne alarak ona dayanıklı ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Son olarak giyeceğiniz gelinliğe ve düğünün yapılacağı yere uygun makyaj yapılmasına özen göstermelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉