• PAYLAŞ

Gelinlik Tercihi Nasıl Yapılır?

  • 28/09/2016 - 23:31
  • 0 Yorum
  • 780 görüntüleme

Gelinlik Tercihi Nasıl Yapılır?

Tüm genç kızların hayali bir gün beyaz bir gelinlik giymektir. Bunu hayal etmeyen kız emin olun çok büyük yalan söylüyordur. Daha bebeklikten başlayarak geleceğini şekillendirmeye başladı anlar itibarı ile bu fikirleri her an depreşir. Gittikleri düğünlerde gelinin üzerinde ki modele bakara kendileri için akıllarından bir model geçirirler. Bazen çok büyük konuşurlar ben kesinlikle bunun gibi bir gelinlik giymeyecem derler bazen de gelini kıskanırlar.

Ömrümüz boyunca sadece bir kez giyebilme şansımız olan bir elbiseyi nasıl doğru tercih ederiz. Yanlış karar vermemizin önüne geçecek bilgiler nelerdir. Birlikte bu konuyu inceleyelim. Sizlere doğru gelinliği seçmeniz yolunda fikir verelim.

gelinlik-tercihi-nasil-yapilir-1

Gelinlik Tercihinde Dikkat edilmesi Gerekenler

Hayatınızda bir kere giyeceğiniz elbiseyi doğru şekilde tercih etmek için bol bol prova yapmanızı tavsiye edebiliriz. Prova esnasında yanınızda mutlaka size moral ve fikir verecek birisinin olması gerekiyor. Aynı zamanda nazınıza katlanacak birisi olmalıdır. Bir gelinlik mağazasına giderek ilk olarak orada bulunan gelinlik modellerinin arasında size yakışanları ayırmalısınız. Ardından sıra ile onları denemeye başlayabiliriz. Bu size vakit kazandıracaktır.

Gelinlik için çıkacağınız alışverişe hafta içi çıkmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Mağazalardan fazla yoğunluk olmadığından dolayı çalışanlar size daha fazla vakit ayırabilecektir. Bu sayede en doğru tercihi yapmanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Kilo alma ya da kilo verme problemleriniz varsa ya da stres nedeniyle bu olayın olabileceğini düşünerek gelinliğinizi düğüne yakın bir zamanda olmanızı tavsiye edebiliriz. Son dakika problemi ile karşılaşmak istemezsiniz.

Gelinliğinizi diktirebilir ya da hazır alabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Gerisi tamamen yalandır. Gelinlik modelinizi seçerken en önemli noktalar vücut kusurlarını kapatan, kilonuzu ve boyunuzu etkileyecek modellere yönelmeniz olacaktır. Bunların yerine sırt, göğüs ve boyun dekoltelerini tercih edebilirsiniz.

Gelinliklerde karşılaşılan en büyük sorun uzunluğudur. Düğün boyunca sıkıntı yaşamak istemiyorsanız gelinlik boyunuzu doğru ayarlamanız gerekiyor. Gelinliğinizi düğünün yapılacağı alana göre tercih etmeniz sizi daha güzel gösterecektir. Maddi konusunda sıkıntılarınız varsa tercihinizi moda evlerinde ucuza satılan gelinliklerden yana kullanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉