• PAYLAŞ

Genç Yaşta Nasıl Zengin Olunur?

  • 09/03/2017 - 14:12
  • 0 Yorum
  • 814 görüntüleme

Genç Yaşta Nasıl Zengin Olunur?

Dünya üzerinde çok sayıda genç dolar milyarderi olmayı başarıyor. Kimilerine göre bu bir projenin sonucu olarak görülse de bazıları için bu durum belirli bir çalışma temposunun sonucunda elde edilen bir başarıdır. Tabi sadece çalışmak zengin olmak için yeterli değil. Özellikle genç yaşta zengin olmak için özel bir fikriniz olması şarttır. Mutlaka kendi işinizi yapmanız gerekiyor. Dünya üzerinde genç zenginleri incelediğinizde ya ailesinden büyük bir miras kaldığını görürsünüz ya da dünya için önemli bir fikri hayata geçirdiğine şahit olursunuz. Eğer sizde genç yaşta zengin olmak istiyorsanız yapmanız gereken bazı işler var. Bunları neler olduğuna birlikte bakalım.

  1. Büyük Para Kazanmak

Öncelikle bu duruma kendinizi inandırmalısınız. Eğer zengin olacağınıza kendiniz inandırmazsanız büyük ihtimal ile bunu başaramazsınız. Ancak kendini motive eden ve belirlediği yaşta bulunmak istediği noktayı belirleyen kişi hedefine bir şekilde mutlaka ulaşacaktır. Bir şekilde derken tabi ki legal yollardan bunu başarmanız önemlidir. Zengin olmam gerek diyerek gidip bir banka soymanın bir anlamı yok. Şu an için sizin için hayal olan miktarları hedeflemelisiniz. 10 milyon TL’yi 10 yıl içinde sahip olmayı kendinize hedef koyabilirsiniz. Bu sizin ana hedefiniz olmalıdır. 100 TL ile bir anda buraya çıkmak tabi ki imkansızdır. Doğru planlama yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz.

  1. Hedefinizi parçalara ayırın

Ulaşmak istediğiniz hedefi belirledikten sonra bunu zaman içinde parçalara ayırın. En kısa vadeli şekilde parçalara ayırın ve her parçada yapmanız gerekenleri belirleyin. Mutlaka bu hedeflerinizi gerçekleştirmek için sürekli kendinizi geliştirmeyi de kendinize hedef olarak belirleyin. Bir bilgisayar yazılımı bilmiyorsanız bunu öğrenmeyi kendinize hedef koyun ve o süre içerisinde mutlaka bu yazılımı öğrenin. Ya da daha farklı bir şey olabilir. Bu sizin ilgi alanınıza göre değişecek bir durumdur. Satış kabiliyetinizi mutlaka geliştirmelisiniz. Birçok insan kaliteli bir ürün sunsa da hizmet verse de satışını gerçekleştiremediği için başarıya ulaşamaz. Bu konu da ilerleme kaydetmeniz önemlidir.

  1. Başarılı insanları inceleyin

Genç yaşta zenin olan insanların kimler olduğunu sorsak sizde belirli kişileri sayarsınız. Saymış olduğunuz kişiler ekstrem örnekler olsa da gerçekten genç yaşta zengin olmayı başarmış kişilerdir. Mark Zuckerberg bunlardan birisidir. Ya da NBA takımlarından Dallas’ın CEO’su Mark Cuban’ı da bu listeye dahil edebiliriz. Bunların hayatlarında neler yaptıkları öğrenin. Onlarla ilgili bir kitap yazıldıysa mutlaka alın ve detaylarına inecek şekilde okuyun. Ne yapmanız ya da ne yapmamanız gerekenler hakkında bilgiler verecektir. Ancak size nasıl zengin olabileceğinizi söylemeyecektir. Sizin yapmanız gereken onlardan edinmiş olduğunuz bilgiler ile kendi yolunuzu çizmek olacaktır. Doğru yolu hemen bulamazsanız da hedefinizden hiçbir zaman vazgeçmemeniz gerektiğini unutmayın.

  1. İşinizi belirleyin ve tasarruf edin

Yapacağınız iş alanını belirlemeniz öncelikli işlerden birisidir. Yapacağınız işi severek ve bıkmadan yapacağınıza emin olmalısınız. Memur olmak ya da bir yerde işçi olmak hayallerinize ulaşma konusunda ülke standartlarımız içinde sizin için yeterli olmayacaktır. Yaptığınız işten elde etmiş olduğunuz gelir içinde mutlaka tasarruf edin. Tüm zenginlerin bulundukları noktaya tasarruf ederek ve bu tasarruf ile oluşturmuş oldukları para ile yaptıkları yatırım ile geldiklerini hatırlatmamız gerekiyor. Birikimin küçük ya da büyük olması fark etmez. Önemli olan başlangıcı yapmaktır. Her başlangıç bir işin ilerlemesinde size yardımcı olacaktır. İyi ya da kötü bir başlangıç yapmak tamamen sizin elinizde bir durumdur. Hedeflerinize inanın bir gün orada olacağınıza kendinizi mutlaka inandırın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉