• PAYLAŞ

Giyim Tarzları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

  • 20/02/2017 - 22:48
  • 0 Yorum
  • 1345 görüntüleme

Giyim Tarzları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Her insan kendi vücut özelliklerine ve kişisel yapısına uygun bir şekilde giyinmeyi tercih eder. Bazı insanlar için kırmızı renk kıyafetler vazgeçilmezken bazıları içinse giyimde tercih edilmeyen bir renktir. Bu tamamen insanlara özgü bir durumdur ve bu nedenle hiçbir insanı yadırgayamaz ya da eleştiremeyiz. Bu durum da ortaya farklı giyim tarzlarının çıkmasına neden olmuştur. Kıyafetlerin uygunluğuna göre, vücut ölçülerine göre ya da renk tercihlerine göre giyim tarzları bulunuyor. Giyim tarzlarının neler olduğu ve bunların nasıl giyilmesi gerektiği konusunda sizlere açıklamalarda bulunacağınız. Başka bir yazımızda sizlere bu konular hakkında daha detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Giyim tarzları

Askeri giyim tarzı; Askeri kelimesini gördüğümüzde aklımıza ilk olarak askerlerin sürekli olarak giymiş oldukları kamuflaj gelecektir. Desen olarak bu sıklıkla giyimde tercih edilen tarza bu isim verilir. Bunun yanında kalın askeri kemerler ve kalın botlar bu tarzın tamamlayıcısı olan kıyafetlerdir. Ayrıca aksesuar olarak askeri künye tercih edilir.

Avangart giyim tarzı; Bu en sıra dışı giyim tarzını ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Özellikle takı seçiminde sıra dışılık tavan yapmıştır. Ayrıca modacıların bir sanat yapmak istemeleri ile ortaya çıkan kıyafetler ortaya çıkar. Bu  tarzı benimsemek ve giymek içen açık görüşlü olmak yetmiyor. Ayrıca çok büyük öz güvene sahip olmalısınız. Çünkü insanlar sizi yadırgayacaktır.

Androjen giyim tarzı; Bu tarz bayanların erkeklerin giydikleri kıyafetleri giymesini ifade etmek için kullanılır. Erkeklerin giydikleri gömlekler, pantolonlar ve ceketleri bayanların giyim için tercih etmeleridir. İlginç bir tercih olacaktır. Doğru kombinler ile güzel bir tarz ortaya çıkarılabilir.

Bohem giyim tarzı; Bu tarzda amaç güzel bir görüntü sağlamak değildir. Amaç rahat kıyafetleri tercih etmektir. Her durumda ve koşulda bu değişmez.

Göz alıcı giyim tarzı; 70’li yıllarda ilk defa ortaya çıkmıştır. Kıyafetlerde göz alıcılık önemlidir. Gösteriş merakı olan insanlar tarafından tercih edilir.

Spor giyim tarzı; genel anlamda rahatlığı ve sadeliği benimseyen kişiler tarafından tercih edilir. Genel de günlük giyim için sıklıkla kullanılır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉