• PAYLAŞ

Para Kazanmak İçin Vazgeçilmesi Gereken Alışkanlıklar Nelerdir?

 • 21/02/2017 - 11:08
 • 0 Yorum
 • 587 görüntüleme

Para Kazanmak İçin Vazgeçilmesi Gereken Alışkanlıklar Nelerdir?

Hayallerimizi gerçekleştirmek için her zaman daha çok para kazanmak isteriz. Bu sayede hayallerimizi daha hızlı gerçekleştirebileceğimiz gibi aynı zamanda daha rahat bir yaşama sahip olabilir. Yayınladığımız birçok içerikte para kazanmak ve biriktirmek için yapılmadı gerekenleri sizler ile paylaşmaya çalıştık. Bu içerikte ise sizlere para kazanmak için hayatınızdan çıkarmanız gereken alışkanlıkları yazmaya çalışacağız. Bu sayede daha hızlı bir şekilde maddi güce sahip olabilirsiniz. Bu alışkanlıkları 9 madde ile size aktaracağız.

 1. Risk Alın

İnsanlar her zaman daha garanti bir şekilde para kazanmak istiyorlar. Her zaman riskten uzak durmak istiyorlar ancak bu yanlış düşünce olduğunu söylemeliyiz. Genelde birçok kişi kendi adına başkalarının bir şeyler yapmasını bekliyor. Ancak bu insanların en çok düştüğü yanılgılardan birisidir. Kimse sizin için bir şey yapmak. Tabi bu tanıma anneniz ve babanızı katmıyoruz. Ama onlarda bir yere kadar size destek olabilirler. Çok iyi yazı yazma kabiliyetiniz olabilir bunu insanlara gösterebilmeniz ve ilgi odağı olabilmeniz için blog açmak bir risktir. İşin ucunda rezil olmak olan zararsız bir risktir. Girişimci olmakta böyledir. Bir girişimci riskleri göze almalı ve onlarla birlikte harekete geçmelidir.

 1. İş Dağılımı Yapın

Tüm işleri kendiniz yapma şansınız olmaz. Bir tarlanız var diyelim. Tarlayı sürme, dikme, temizleme ve çıkarma işlemlerinin hepsini siz yaparak maliyeti azaltmak isteyebilirsiniz. Ancak bunu ne zamanınız yeter ne gücünüz. O nedenle mantıklı bir şekilde iş dağılımı yapmalısınız. Sürme işlemini yaptıktan sonra diktirmek için bazı insanlar ile anlaşmalısınız. Aynı şekilde temizleme ve çıkarma işlemleri içinde bu durum geçerlidir. Girişimcilikte böyledir. Birçok girişimci tüm işleri kendi yapmak ister. Ancak bu durum birçok detayın anlatmasına neden olur ve girişiminizin hüsran ile sonlanmasına neden olursunuz. İş dağılımı çok önemlidir. Kesinlikle bu hataya düşmemelisiniz. Dağılımı yaparken işi bilen insanlara görev dağılımı yapmaya dikkat edin. İşi bilmeyen bir insana yapamayacağı bir işi verirseniz o da çok büyük zarar olacaktır.

 1. Hata yapmaktan korkmayın

Bir şeyi başarmak istediğinizde mutlaka yanılgılar içine gireceksiniz. Dünya üzerinde zengin olmayı başarmış insanların biyografilerinde anlattıkları en önemli şey defalarca denedikleri ve birçoğunda başarılı olduklarıdır. Bunun en bilinen örneği Thomes Edison’dur. Şimdi istediğimiz her yerde kullandığımı ampül’ü bulmak için kaç kez patlamalar yaptığını hatta bir kez birisinin canına mal olduğunu biliyoruz. Onun için hata yapmaktan korkmanıza gerek yok. Her hata size bir şey öğretecektir. Hata yapmaktan korkmayın ancak yaptığınız hatayı fark etmemekten ve ondan ders çıkaramamaktan korkun. Çünkü bir daha ki işinizde o hatadan alacağınız ders sizin için çok değerli olacaktır. Ne kadar çok denerseniz para kazanacağınız doğru işi bulabilirsiniz.

 1. Motivasyonunuzu kaybetmeyin.

Önemli olanlardan bir diğer kural ise her zaman motivasyon sahibi olmanızdır. Birçok kişi yaptığı birkaç hatadan dolayı ya da doyum noktasına ulaştığı için motivasyonunu kaybeder. Bazıları öyle kritik noktalarda bunu kaybederler ki belki de hayatlarının fırsatını kaçırdıklarının farkına varamazlar. Eğer çok para kazanmak istiyorsanız yaptığınız iş ne olursa olsun motivasyonunuzu her zaman üst düzeyde olmasına çalışmalısınız. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz hatalar sizin için bir motivasyon kırma aracı olmasın onun yerine motivenizi üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak bir madde olarak görmeniz daha doğru olacaktır. Tüm para kazanma hikayelerde işi başaran kişinin nasıl motive olduklarını anlattıklarına şahit olursunuz.

 1. Angarya Kabul Ettiğiniz İşleri Ertelemeyin

Zengin olmak ve rahat bir hayat yaşamak herkesin mutlaka hayallerini süsler. Ancak zengin olmak için dedenizden büyük bir miras kalmadıkça ve piyango size çıkmadığı sürede yapmanız gereken birçok iş var. Bu işlerin birçoğuna angarya olarak kabul edildiğini söylemeliyiz. Örneğin fatura kesmek, yazışmalar yapmak, adres güncellemek ve web sitenize içerik girme çok basit olmasına rağmen angarya olarak görülen birçok işi yapmanız gerekiyor. Gerekli parayı kazanıp sizin yerinize bu işleri yapacak birilerini işe almadığınız sürede bunları yapmak zorundasınız. Bu işleri ciddiye almanız tüm işinizin bir bütün içerisinde ilerlemesine yardımcı olacaktır. Doğrusu budur ve o şekilde ilerlenmelidir.

 1. Mutlaka Yedek Planlarınız Olsun

Zengin olma yoluna çıktığınız tek bir A planınız olması yeterli değildir. Gerekli parayı kazabilmek için çok farklı yollar vardır. İlla tek bir yoldan oraya ulaşmak zorunda değilsiniz. Yani her denemenizde başarısız ile sonuçlanan bir yöntemin yerine kullanabileceğiniz yedek planlarınız olmalıdır. Tek bir yedek yetmez ne kadar çok alternatif olursa o kadar çok ilerleme kaydedilir. Onları illa denemek zorunda değilsiniz. Ancak olduğunu bilmek daha çok risk almanızı ve daha rahat hareket etmenize yardımcı olur. Yaşayabileceğiniz her kötü senaryoya karşılık gelecek yeni bir planın olması sizi bir adım öne çıkaracaktır. Hem de deneyim sahibi olmanıza yardım edecektir.

 1. Sorunları Geçiştirmeyin

Yaşayabileceğiniz sorunların üzerine biz bez örterek geçiştirmek yanlış olacaktır. En doğrusu sorunun çözülmesi için yapılacak tüm süreci takip etmeniz ve problemi kökünden çözmeniz önemli olacaktır. Örneğin içinizde bir türlü çalışma isteği bulamıyorsanız bunun çözümüne odaklanmaya çalışın. Önceliğiniz bu olmalı ve tamamen ortadan kaldırana kadar üzerine gidin. Bu sadece kötü etkilemez aynı zamanda etrafınızda ki insanları da olumsuz olarak etkiler. Ancak motivasyonu yüksek ve içerisinde çalışma azmi olan insanlar hem kendileri için hem de etraflarında ki insanlar için faydalı olacaktır. Çünkü çok para kazanmak için her şeyi ekstra yapmalısınız. Ekstra efor, mesai sizi ulaşmak istediğiniz noktaya ulaştıracaktır.

 1. Başlangıçta Gerektiği Kadarına Yatırın Yapın

Genelde yeni kurulan işlerde yapılan en büyük hata gereğinden fazlası ile işe başlamaktır. Bu hataya düşmeyin ve işe gerektiği kadar para yatırımı yaparak başlayın. İş yerinize birden çok telefon almak bu hatalardan birisidir. Hem fax hattı hem de normal hat almanın başlangıçta size bir faydası olmayacaktır. Tek bir telefon hattı yeterlidir. Gereğinden fazla personel çalıştırmayın. Bunlar gibi sayabileceğimiz çok sayıda madde var. Fazla yatırım yapmak elinizde olan sermayenin hızlı bir şekilde erimesine neden olur.  İş büyüdükçe yardımcı araçlar ve elemanlarda kendiliğinden büyüyecektir. Ve iş büyüdükçe yapmanız gereken yatırımların sayısı artacaktır. Doğru şekilde yatırım yaparak daha hızlı para kazanmak yolunda ki arabanızı hızlandırabilirsiniz.

 

 1. Beklemeyin

Her şeyi yapın ancak bir şeyler olması için sakın beklemeyin. Bir kişiden yardım olmak için uygun ortamın oluşması için ya da farklı bir nedenden harekete geçmek için sakın beklemeyin. Doğru ya da yanlış mutlaka yapmak istediğiniz iş ile ilgili bir şeyler yapın. Onun hakkında kitaplar okuyabilir, o işi yapan yerlere gidip ziyaret edebilirsiniz. İnsanlar hiçbir zaman kendilerini hazır hissetmezler. Ne kadar hazır olursanız olun mutlaka yolunuzda karşınıza beklemediğiniz sürprizler çıkacaktır. Bunlar ile herkesin karşılaştığını ve üstesinden gelmeyi başaranların şu an çok zengin olduklarını unutmayın. Ve ne olursa olsun sürekli olarak hareket edin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉