• PAYLAŞ

Giyinme Odası Nasıl Yapılır?

  • 11/08/2016 - 02:20
  • 0 Yorum
  • 958 görüntüleme

Dünyanın birçok şehrinde giderek daha çok artan sayıda giyinme odası evlerin içinde yer almaya başladı. Giyinme odası denildiğinde az çok ne denilmek istediğimizi anlamışsınızdır. Bizim hepimizin giyinme odaları yatak odasının içindedir. Çünkü tüm eşyalarımızın o odada bulunur. Giyinme odası ise yatak odasından tam anlamıyla bağımsız bir yerde bulunmaktadır. Genellikle bu tarz hazırlıkların daha yüksek gelire sahip olan kişilerin sahip olacağı düşünülür. Oda sayısını bilmedikleri kadar çok olan kişilerin evlerinde bulunduğu yönünde büyük bir inanış vardır. Şimdi sizlere aslında yapımı çok basit olan giyinme odasının evimizin içerisine nasıl yapabileceğimizi anlatmaya çalışacağız.

İsmi giyinme odası olmasına rağmen çok sayıda işe yaradığını göreceksiniz. Öncelikle evinizde boş hiç kullanmadığınız bir odanı olması gerekiyor. Bu şekilde bir odası olan kişilerdenseniz işiniz daha kolay olacaktır. Bu sayede giyinme odanızın tasarımızı daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Bu yeni ve kullanışlı bir oda yapmanıza yardım edecektir. Aynı zamanda yatak odanızın rahatlamasına yardımcı olacaktır. Giyinme odanızı yapmaya başlamadan önce bunun için kullanacağınız odanın şekline göre 2 ya da 3 cephesini rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Kullanacağınız duvarların hepsini boydan boya kaplayacak bir raf sistemi kurmanız gerekiyor. Bu raf grubunun nasıl olacağına karar vermeden önce eşyalarınız nasıl durması gerektiğine göre özel bir şekilde tasarım yapabilirsiniz.

giyinme-odasi-nasil-yapilir

Bu tasarımınızı bir atölyeye giderek kendiniz için özel olarak yaptırabilirsiniz. Bu söylediklerimiz evinin içinde boş bir odası olanlar içinde. Eğer bu kadar şanslı değilseniz ancak geniş bir yatak odanız varsa bunun içinde bir giyinme odası oluşturabilirsiniz. Giyinme odasını yapmak için yatak odanızın belirli bir kısmını yatak odanızdan fiziksel olarak ayırmanız gerekmektedir. Bu sayede daha rahat ve kullanışlı bir bölüm elde etmiş olacaksınız. Bu yöntem diğer yönteme göre daha fazla maliyet gerektirmektedir. Buna rağmen yatak odanızı genişletecek ve daha geniş bir depolama imkânını size sunacaktır. Odanızın içindeki rafları belirlerken ahşap kullanmaya dikkat edin. Giyinme odasının ortasında giyinmenize yardımcı olacak bir bölümün olması sizin için yeterli olacaktır. Gerisini gerektiği şekilde depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉