• PAYLAŞ

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

  • 19/08/2016 - 20:00
  • 0 Yorum
  • 1225 görüntüleme

Gün içerisinde birden fazla kişiye aynı maili göndermeniz gerekiyor ise bu maillerle tek tek uğraşmanıza kesinlikle gerek yok. Gmail sizlere sunduğu özelliklerle işinizi son derece kolaylaştırıyor.

Toplu mail atma konusu ile ilgili çok fazla eklenti ve bunun yanı sıra uygulama bulunuyor. Ancak bu kadar fazla seçeneğin olması güven sorunlarını yanında getirdiğini söylemekte fayda var. Tam güven konusu devreye girdiğinde ise bu noktada Gmail’in kullanıcılarına sunduğu ancak pek fazla bilinmeyen özelliği devreye giriyor. Gmail kullanarak ve eklenti kurmadan birden fazla kişiye hiç zorlanmadan mail atabilirsiniz.

Gmail’in kullanıcılarına sunduğu Rehber özelliğinden faydalanarak kendinize bir kişi listesi hazırlayabilir ve bunun ardından bu kişilere göndermek istediğiniz aynı iletiyi tek seferde kolayca atabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi kullanarak e-posta grupları oluşturabilirsiniz. Gmail kullanarak toplu olarak mail atmanın detaylarını sizler için hazırladık bir göz atalım.

Gmail Üzerinden Toplu Mail Nasıl Atılır?

Gmail kullanarak toplu e-posta atabilmeniz için öncelikle bir Google hesabınız bulunması gerekiyor. Google hesabınızı kullanarak Gmail web sitesine giriş yaptıktan sonra ekranda sol kısımda yer alan ufak menüden Rehber sekmesine tıklayın ve sonrasında adımları dikkatlice uygulamaya başlayın.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır 1

Ekranda bulunan rehber sekmesine tıkladıktan sonraki aşamada kişi listesini oluşturmanız gerekiyor.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır 2

Rehber sekmesine tıkladığınızda açılan seçeneklerin arasında pencerede sol bölümünde bulunan Arkadaşlar sekmesine tıkladıktan sonra açılacak olan listeden e-posta göndermek istediğiniz kişileri seçiyoruz.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır 3

Arkadaşlar sekmesi üzerinden kişiler listesini oluşturduktan sonraki aşamada, ekran da üst kısımda bulunan gruplar sekmesini kullanarak hazırladığınız bu kişileri bir grup haline getirme imkânınız bulunuyor. Dilerseniz grup işlevini kullanmadan yapmadan devam edebilirsiniz.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır 4

Bu aşamadan Yeni Grup Oluştur sekmesini kullanarak grubu oluşturma yolundan davam ettik. Sizde bu şekilde bir grup oluşturabilir ve sonra ekranda solda açılan grup adına tıklayarak devam edebilirsiniz.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır 5

Oluşturduğunuz grubun üzerine tıkladıktan sonra mail göndermek istediğiniz tüm kişileri seçerek ekranın üstünde yukarıda yer alan E-posta gönder sekmesine tıklayabilirsiniz.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır 6

E-posta gönder sekmesine tıkladıktan sonra açılacak olan bu ekranda e-posta adresinizi girerek toplu olarak hazırladığınız kişi listesine ileti gönderebilirsiniz.

Gmail ile Toplu Mail Gönderme Nasıl Yapılır 7

Eğer mail gönderdiğiniz kişilerin listedeki diğer kişilerden habersiz olmasını ve iletilerin herkes tarafından görünmemesini istiyorsanız alıcıları CTRL+A komut yolu ile seçip CTRL+X komut yolunu takip ederek- keserek kopyaladıktan sonra Bcc seçeneğinin içine yerleştirebilir ve seçip kopyaladığınız iletileri CTRL+V komut yolunu takip ederek yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde göndermiş olduğunuz e-posta adresleri alıcılar tarafından kesinlikle görüntüleme yapamazlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉