• PAYLAŞ

Google Allo Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

  • 27/09/2016 - 16:58
  • 0 Yorum
  • 912 görüntüleme

Google Allo Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

Yakın zaman da kullanıma sunulan Google Allo son derece ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Kullanıma sunulması bir hafta kadar olmasına rağmen 1 milyon indirilme sayısına ulaşan uygulamanın WhatSapp’a sıkı bir rakip olacağı şimdiden dillenmeye başladı.

Allo teknoloji devi olan Google’ın kullanıma sunduğu bir mesajlaşma uygulamasıdır. Rakip uygulamalara göre bünyesinde oldukça farklı özellikler barındırıyor. Bu özellikleri inceleyerek sizlere bir rehber oluşturduk yeni kullanıma sunulan Google Allo uygulamasının özelliklerine bir göz atalım ;

google-allo-nasil-kurulur-1
Google Allo uygulaması aramalara yanıt vermenizi çok kolaylaştırıyor ve yolda olmanız durumunda dahi sohbeti sürdürmenize olanak sağlıyor. Akıllı Yanıt özelliği kullanılarak gelen mesajlara bir dokunuş sayesinde karşılık verebilirsiniz, örnek olarak arkadaşınızın yolladığı, yolda mısın? mesajına hızlı olarak evet yanıtı gönderebilmeniz mümkün. Akıllı Yanıt, aynı zaman da Google Allo üzerinden gönderilen fotoğraflar için tam olarak sizin stilinize uygun yanıtları da önerebilmesi uygulamanın sağladığı olanaklar arasında.

 

google-allo-nasil-kurulur-2

 

Gönder sekmesi üzerinde parmağınızı sadece aşağı veya yukarı doğru hareket ettirerek açık olan sohbete emojiler ekleyebilir veya metin boyutunu pratik bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Google Allo uygulamasının  içerdiği 25 adedin üzerindeki özel etiket paketi ; Google ile dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan bağımsız sanatçılar ve stüdyo ile işbirliği yapılarak hazırlanmış.

google-allo-nasil-kurulur

 

Google Allo uygulaması, Google Asistan ile tanışabileceğiniz ilk yer. Google Asistan, Google ile kolayca sohbet etmenizi, merak ettiğiniz soruları sormanızı, doğrudan sohbetiniz esnasında işlerinizi yapabilmenize olanak sağlıyor. Bu sayede bir adresi kaydetmek, favori olan bir YouTube videounuzu paylaşmak veya yemek mekanı seçmek için arkadaşlarınızla yaptığınız sohbetinize ara vermek zorunda kalmayacaksınız. Sorularınızın tamamının yanıtlaması için Google Allo uygulamasındaki asistanınızla birebir olarak sohbet edebilir veya ne zaman ihtiyaç duyarsanız duyun @google yazmanız ile beraber Google Asistan’ı arkadaşlarınızla olan sohbetlerinize hemen dahil edebilirsiniz.

Bir çok özellik Google Allo’da !

Hava durumu, haber, spor, trafik veya uçuş bilgileriniz gibi sizin için son derece önemli olan en güncel bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Allo uygulamasında Google Asistan sayesinde civarınızda bulunan iş yerlerini yada mağazaları, bankaları, eczaneleri veya ATM’leri, otoparkları, benzin istasyonlarını, manavları kolayca bulabilirsiniz.

Google Asistan sayesinde, arkadaşlarınızla gece yapacaklarınızı planlayabilir, seyahat noktalarını belirleyebilir, uçuşları ve kalacak otelleri araştırabilirsiniz.

Google Allo uygulaması akıllı yanıt özelliğinin dışında Türkçe olarak kullanılabilmesi mümkün, Google Asistan ise başlangıç olarak İngilizce olacak fakat kısa bir süre sonra diğer dillerin ekleneceği belirtiliyor.

Google Allo uygulamasının, ilk olarak WhatsApp uygulaması ile kullanıma sunulan ve bir anda ilgi çeken uçtan uca şifreleme özelliğinin daha geliştirilmiş olarak bünyesinde barındırması, WhatsApp kullanıcılarına bir alternatif uygulama olmasının hedeflendiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

Google Allo uygulamasında yapılan tüm sohbetler Transport Layer Security (TLS) gibi endüstri standardı olan teknolojiler ile şifreleniyor. Google Chrome’da olduğu gibi, Google Allo uygulamasında da size özel olan pencere Incognito modu sunuluyor. Mesajlarınız uçtan uca şifrelenmesinin dışında, gizli bildirimler yada belirli süre içerisinde mesajın otomatik olarak silinmesi gibi ek gizlilik özellikleri de bünyesinde barındırması kullanımda olan bir çok uygulamaya ciddi bir rakip olmasında avantajlar sağlıyor. Kısa bir sürede yoğun ilgi gören Google Allo yakın bir zamanda çok yüksek indirme rakamlarına ulaşacağını şimdiden kanıtladı. Yeni kullanıma sunulan Google Allo uygulamasını aşağıda verdiğimiz bağlantılar üzerinden cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Google Allo uygulamasını Android işletim sistemli cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

Google Allo uygulamasını İOS işletim sistemli cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉