• PAYLAŞ

Google Chrome Güncellenmesi Nasıl Yapılır ?

  • 02/08/2016 - 16:23
  • 0 Yorum
  • 883 görüntüleme

Google Chrome internet tarayıcısı olarak bilgisayarlarımızda ve cep telefonlarında en çok kullanılan tarayıcısı. Google Chrome internet tarayıcısı belirli aralıklarla kullanıcılarına, yeni güncellemeleri sunarak daha iyi performans ve bunun yanı sıra güvenlik açısından önemli olan yenilikleri getirmektedir. Kullanıcıların Google Chrome güncellemelerini belirli aralıklarla kontrol etmesi gerekmektedir. Bilgisayarımız üzerinden Google Chrome tarayıcısında bulunan Ayarlar ekmesine tıklayarak ulaşacağınız güncelleme sekmesi sayesinde bilgisayarınızda yüklü olan tarayıcınızın güncel olup olmadığını rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Kullandığınız tarayıcının güncel, en stabil sürümü olması her zaman güvenlik açısından sizlere avantaj sağlayacaktır. Bu bakımdan dolayı Google Chrome kullanıcıların belirli zaman aralıklılar ile yapılacak kontroller sayesinde güncellemeleri incelemesi ve herhangi bir güncelleme olduğu taktirde tarayıcısını güncellemesi önem taşımaktadır.

Google Chrome internet tarayıcısının yeni bir sürümü yayınlandığında güncelleme yapmak isteyen kullanıcıların ilk olarak yapması gereken sağ üst köşede yer alan menü çubuğundan ayarlar bölümüne tıklayarak açılması gerekmektedir.

google-chrome-guncellenmesi-nasıl-yapılır

Ayarlar sekmesi açıldığında üstte solda bulunan menüden en alttaki hakkında sekmesi tıklanarak açılmalıdır.

google-chrome-guncellenmesi-nasıl-yapılır

Açılan bu sekmede ise güncelleme işlemlerin yapılacağı bir bölüm bulunacaktır. Bu sekmede yer alan güncellemeleri denetle sekmesini  kullanarak bir güncellemenin olup olmadığını kontrol etmeniz ve bir yeni  güncelleme görüldüğünde güncelleme sekmesi ile güncellemeyi almanız yeterli olacaktır. Güncellemenin yapılması boyutuna göre zaman farkı gösterebilmektedir. Güncelleme işlemi tamamlandıktan hemen sonra Google Chrome tarayıcısının yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉