• PAYLAŞ

10 Adımda Evli çiftler nasıl para biriktirebilir?

 • 02/08/2016 - 16:27
 • 0 Yorum
 • 1023 görüntüleme

Para biriktirmek başlı başına ayrı bir olaydır. Bir de çift olarak bunu yapmak özel bir dikkat gerektirmektedir. İnsanlar para biriktirmenin onlara gelecekte sağlayacağı faydanın farkına vardıklarında daha istekli bir şekilde para biriktirmeye başlayacaklardır. Bu yazımızda özellikle yeni evli çiftlerin para biriktirme konusunda yapabilecekleri 10 para biriktirme stratejisini paylaşacağız.

evli-ciftler-nasıl-para-kazanır

 1. Evli çiftler para biriktirmek istiyorsa bunları eşleri ile konuşmaya başlamalılar. Her konuda olduğu gibi her konuda evli çiftlerin ikisinin de istekli olması gerekmektedir. Bunun için plan yaparak hareket etmek onlar için bir avantaj olacaktır.
 2. Altın evli çiftlerin en çok tercih ettikleri yatırım araçlarından birisidir. Ancak sadece almak size yeterli olmayacaktır. Altın alıp satmak daha fazla birikim yapmanıza yardımcı olacaktır.
 3. Bir şekilde dışarı çıkmak istiyorsanız birlikte hareket etmeniz daha iyi olacaktır. İkinizde farklı yollardan dışarı çıkarak para harcamanız tasarruf yapmanızın önünde ki en önemli engellerden biridir. Evli çiftler için bu pek de önemli bir sorun değildir.
 4. Evinize alacağınız ürünler için şirketlerin yapacakları kampanyaları yakından takip edin. Bu şekilde almak istediğiniz ürünleri almanız size tasarruf olarak geri dönecektir. 3 al 2 öde en bilindik kampanyalardan birisidir.
 5. Faturalar bir ailede en çok tartışılan konulardan birisidir. Bunun için gelen faturaları dikkatli bir şekilde inceleyin ve ortalamanın üzerine bir ödeme miktarı yazıyorsa bunun için yapmanız gereken oturarak yapmanız gereken kısıtlamaları konuşun ve bunları uygulama konusunda istekli olun.
 6. Eve ne alınacak olursa olsun oturun ve birlikte karar verin. Bir önem sırası yapın ve bu sıraya göre hareket edin. Ortak ihtiyacınız olan ürünlere öncelik vermeniz sağlıklı bir karar olacaktır. Daha sonra bireysel ihtiyaçlara yönelin.
 7. Tatile çıkma konusunda bir isteğiniz varsa bunu önceden planlayın ve bunun için her şeyi önceden satın alın ve o gün geldiğinde ekstra bir para ödemesi yapmayın.
 8. Her iki kişide çalışıyorsa paranızı ortak bir hesapta birleştirin. Bu harcamalar konusunda daha dikkatli bir hareket şekli oluşmasına yardımcı olacaktır.
 9. Çocuklarınız için bir gelecek hesabı oluşturun ve düzenli olarak oraya para yatırın. Ne olursa olsun o paraya dokunmamaya dikkat edin.
 10. Borçlarınız için çok dikkatli bir plan yapmaya çalışın. Borcu kimin yaptığının önemi olmasın ortada bir borç varsa bunu iki tarafta kabul etmelidir.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉