• PAYLAŞ

Google Nedir? Sunduğu Uygulamalar Nelerdir?

  • 11/07/2017 - 19:00
  • 0 Yorum
  • 791 görüntüleme

Google’ı dünya üzerinde duymayan şu an çok az sayıda insan bulunmaktadır. Bu internet sitesi hayatımıza bir arama motoru olarak girmeyi başardı. Ancak günümüzde sunduğu çok sayıda hizmet ile dünyanın en değerli şirketlerinden birisi olmayı başardı. Google üzerinde arama görevini kolaylıkla yapmaya devam ederken ayrıca sunmuş olduğu önemli uygulamalar ile hayatımızı daha kolay yaşama şansımız var. Sunduğu hizmet sayısı o kadar çok ki emin olun bu listeyi doldurmakla kalmayacaktır üzerine bir kitap dahi yazılabilir. Biz sizlere arama motoru tarafından sunulan en önemli uygulamalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Eminiz aralarında duyduklarınız vardır ancak bilmediklerinizi burada öğrenebileceksiniz.

Google Uygulamaları

Google pixel uygulaması ile görüntü kalitesi ve donanım gücünün geliştirilmesini sağlayan bu uygulama kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunmayı başarmıştır. En büyük artısı çok güçlü bir alt yapıya sahip olması cihazda herhangi bir donma ve yavaşlanmanın yaşanmaması artı olarak kabul edilmektedir. Bu cihazların içinde gene Google tarafından hazırlanan bir asistan sistemi bulunuyor. Telefonu daha rahat kullanmanıza ve eğlenceli vakitler geçirmeniz konusunda size yardımcı olmaktadır. Cihazda aynı zamanda resim ve kamera konusunda da önemli gelişmeler yapılmıştır. Resimleri istediğiniz zamana göre değişiklik yapma şansınız bulunuyor. Google’ın destek vermiş olduğu işletim sistemlerinin yanı sıra bu tamamen kendine ait bir işletim sistemi uygulamasıdır.

Google Maps

Yıllar oldu artık caddelerde ve sokaklarda adres soran insanlar zaman ile ortalıktan kalkmaya başladı. Artık adres sormak yerine karşımızda ki insanı arayarak bize konumunu atmasını istiyoruz. Bu konuda gelişmelerin başlamasını sağlayan uygulamayı Google hayatımıza soktu. Şu an giderek gelişmekte olan Google Maps uygulaması  sayesinde dünyanın her noktasında sahil, yol, dağ ve bayır demeden görme şansımız var. Hatta yeni yapılan geliştirme sayesinde isterseniz bölgeyi kamera sayesinde canlı olarak bu uygulama sayesinde izleyebiliriz. Konumu işaretleyerek gelecekte bulma konusunda kaydedebileceğiniz gibi isterseniz herhangi birisine gönderme şansınız da bulunuyor. Tatilinizi daha aktif bir şekilde geçirmenize yardım etmek ve yol mesafelerini, tarifini doğru yapmak için rahatça kullanılabiliyor.

Google Adsense ve Adwors Servisleri

Reklam şirketler için çok önemlidir. Daha çok müşteriye ulaşmak için firmalar çok farklı reklam çalışmaları yapmaktadır. İnternet üzerinden bunu yapmak istediğiniz de ilk başvuracağınız adres Google’a ait olan Adwords servisidir. Belirlemiş olduğunuz kelimenin araması yapıldığı ilk sırada kendi adınızın çıkmasını istiyorsanız bu servisi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabi bunu kullanmak için belirli bir ücret vermeniz gerekiyor. Bununla birlikte yayıncı olma şansınız da var. Bunun içinde Adsense servisini kullanmalısınız. Biraz zor bir süreç olsa da belirli seviyeye geldiğiniz yayıncılarına güzel paralar kazandırmayı başaran bir hizmettir. Tabi Google tarafından bu hizmet için belirlenen kurallara sonuna kadar uygulamanız gerekiyor.

Chrome

İnternet tarayıcısı konusunda şu an rakipsiz bir konuma diyebiliriz. Rakipsiz diyerek abartmasak da sıfırdan başladıkları bir konuda zirvede bulunuyorlar. En büyük rakipleri Mozilla Firefox’un ve tüm sistemlerde bulunan internet explorer’ın birkaç adım önünde bulunuyor. Bu tarayıcının bu kadar çok kullanılmasının birkaç adet nedeni var. En önemlisi hızlı bir servis sunmasıdır. İkinci özelliği ise daha fazla kişileştirilebilir olmasıdır. Chrome üzerine kayıt etmiş olduğunuz tüm bilgilerinizi Google hizmeti olan Gmail hesabınız ile senkronize etme şansınız var. Bu sayede bilgisayarınızda ya da uygulamanızda beklenmektedir bir sorun yaşandığında ters giden durumu lehinize çevirme şansınız var. O nedenle Chrome yazılımı en sık tercih edilen web tarayıcısı olarak dikkat çekiyor.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉