• PAYLAŞ

Google Play Store 403 Hatası Nasıl Çözülür?

  • 19/08/2016 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 990 görüntüleme

Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının en sık karşılaştıkları Google Play 403 hatası, uygulama yükleme hataları arasında yer alıyor ve 403 hatası nedeniyle pek çok kullanıcı istediği uygulamaları cihazlarına indiremiyor. Aslında oldukça basit nedenlerden ortaya çıkabilen hatanın çözümü oldukça kolaydır. Bu sorun bir kaç adımlı çözüm gerektirmesi sebebiyle sizlere ilk olarak Google Play 403 hatası ne olduğunu açıklayacağız.

Google Play 403 Hatası Nedir?

Bu hatanın temel sebebi genel olarak iki farklı Google hesabınızın olması ve her iki hesaptan farklı uygulamalar satın almanız nedeni ile karşımıza çıkıyor. Bu nedenle işte kullandığınız hesabınız ve kişisel hesabınız gibi birbirinden farklı hesaplarla Google Play Store kullanıyorsanız genel bir sorun olan Google Play 403 hata kodu ile karşılaşma şansınız oldukça yüksek.

Hatayı anlamanız için pek fazla bir şey yapmanıza gerek kalmıyor, çünkü Google Play uygulama indirmenin yasak olduğunu belirtecektir.

Çözüm Yolu 1

google play store 403 hatası nasıl çözülür 1

Google Play 403 hatasını çözmeniz için ilk denemeniz gereken yöntem, ikinci olarak kullandığınız Google hesabımızdan birbiri ile aynı uygulama yüklüyse bu uygulamayı hesaptan kaldırmak veya hesap değişikliği yaparak sıfırdan kurmak. Bu işlemi yapmak için Google Play Store üzerinde sol menüsünü açıyor ve ikinci olan hesabımıza geçiş yaparak söz konusu ikinci yüklü olan uygulamayı kaldırıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra ana kullandığımız hesabımıza geçiş yaparak uygulamayı indirebilirsiniz.

Çözüm Yolu 2

Google Play Store 403 Hatası Nasıl Çözülür 2

Google Play 403 hatasının bir diğer nedeni ise VPN bağlantısı kullanmak olarak karşımıza çıkıyor. Google Play 403 hatasını ortadan kaldırmak için cihazımızın ayarlar menüsünü açarak giriş yapıyoruz ve buradaki seçenekler arasından kablosuz ağlar sekmesine ve oradan VPN sekmesini buluyoruz. Sekme üzerinden bulunan VPN bilgilerinizi tamamen kaldırdıktan sonra Google Play eski haline gelmesi gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra Google Play Store giriş yaparak uygulamayı indirebilirsiniz.

Çözüm Yolu 3

Google Play Store 403 Hatası Nasıl Çözülür 3

403 hatası nadir de olsa Google Play Store üzerinden yapılan arama geçmişinizde bulunan öğelerden kaynaklanabiliyor. Google Play Store üzerinde arama geçmişini temizlemeniz için hemen solda bulunan menü üzerinden Ayarlar sekmesine giriyoruz ve ardından Yerel arama geçmişini temizle sekmesini kullanarak geçmişi temizliyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉