• PAYLAŞ

Kanada Vatandaşı Nasıl Olunur?

  • 19/08/2016 - 20:40
  • 0 Yorum
  • 1005 görüntüleme

Kanada Vatandaşı Nasıl Olunur?

Kanada, bayrağında bulunan akağaç yaprağı figürü ile çocukluktan bu yana birçok kişinin ilgisini çekmiştir. Aslında daha çok ilgi çekici kısmı; Yayınlanan birçok resmi rapora ve orada hayatını sürdüren insanların yaşam tarzlarına göre refah seviyesinin son derece yüksek olmasıdır. Bu detayların dışında güvenlik gibi son derece önemli bir konuda, komşusu olan ABD göre çok daha durumda olması da Kanada’ yı yaşanılabilir bir ülke olarak seçilmesine neden olmaktadır. Kanada birçok ülke vatandaşı tarafından ikinci vatandaşlık alınacak ülkeler arasında ilk sıralarda tercih edilen ülke konumundadır.

Kanada vatandaşlığı olabilmek adına, ülke tarafından gerekli şartlar sağlandıktan sonra bir başvuru yapılması gerekiyor. Her ülkenin vatandaşlık vermek için çeşitli şartları bulunur, Kanada vatandaşlık için hangi şartları istiyor inceleyelim, unutmadan eklemeliyiz ki son başvuru yapılmadan önce mutlaka Kanadan büyükelçiliklerinden detaylı bilgi alınması gereklidir.

Başvuru işlemini yaptığınız tarihten, dört yıl içerisinde en az üç yıl Kanada topraklarında yaşamış iseniz başvuru için gerekli olan en önemli kısmı geçmiş oluyorsunuz. Kanada topraklarında devamlı olarak yerleşim yeriniz varsa çok daha avantajlısınız. Ülke topraklarınızda ki yerleşim yeriniziniçerik devamlı olan kısmı tam gün olarak sayılıyor.

 

Kanada ülkesinin resmi dili iki farklı dildir: İngilizce ve Fransızca .  18-54 yaşları arasında bulunuyorsanız bu belirtilen dillerden birini kendiniz rahatça ifade edecek kadar biliyor olmanız gerekiyor. Konuşma becerileriniz dahil ciddi bir sınava tabi tutuluyorsunuz.

Kanada vatandaşı olabilmek için; 55 yaşın altında bulunuyorsanız size farklı bir test daha uygulanıyor. Bu test genel konusu Kanada ve Kanada vatandaşlığıyla ilgili bütün bilgilerinizi ölçen detaylı bir test. Sözlü ve yazılı olarak yapılan testler ortalama 30 dakika kadar sürüyor.

Testlerle alakalı detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz.

Detaylar arasında sabıka kaydınızın olmaması gerektiğini ve sabıka kaydı bulunanların Kanada vatandaşlığı almasının son derece zor olduğunun altını çizelim.

Kanan vatandaşlığını kolay almak için kolay bir detay olarak Kanada topraklarında bir üniversitede okumak oldukça büyük avantajlar sağlamakta.

Çocukların vatandaşlık konusuna gelince, eğer anne veya babadan biri Kanada vatandaşı ise başvuru yapılabilme imkanı bulunuyor. Burada ki önemli detay vesayet değil, öz veya üvey dahi olsa anne yada babanın Kanada vatandaşı olması gerekli.

Kanada vatandaşlığı başvurusu için BURADAN bulunan başlıkları takip ederek gerekli işlemleri tamamlamanız mümkün.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉