• PAYLAŞ

Google’dan Hastalık Aramalarına Yeni Hazırlık

  • 22/06/2016 - 22:10
  • 0 Yorum
  • 820 görüntüleme

Google'dan Hastalık Aramalarına Yeni Hazırlık 1

İnternet denildiği zaman akıllara ilk gelen bilinmeyenlerin çözüm anahtarı kafamızdaki soruların cevabı Google. Dünyada her türden, her alandan, yaş aralığı olmayan milyarlarca kullanıcıya sahip Google. Kullanan bir çok kişi için bilgiye ulaşma kaynağının başlangıç kapısı Google’ın arama motorudur. Kullanıcılar Google aramalarında sadece merak ettiklerini öğrenmek için arama yapmıyor, kendi sağlıkları ile alakalı arama yapılması yada vücutlarında bulunan belirtilerin hangi hastalıklara işaret olduğuna bakıyor.

Google bu tür aramalara olanak sağlıyor, maalesef bu tür sağlık aramalarının birde tehlikeli yönü var ; örneğin aradığınız bir hastalık ile bambaşka bir hastalığın belirtileri neredeyse birebir oranlarda benzer olabiliyorlar. Sağlık konusunda aramaları iki hastalık arasındaki benzerlik olarak da düşünmemek gerek, basit bir baş ağrısının birden fazla  sebebi de olabilir. Google aramasında baş ağrısının nedenleri yazarak gerçekleştirdiğimizde, beklemediğimiz bir sonuç ortaya çıkabiliyor aslında çok basit bir baş ağrınız varken çıkan sonuçlara göre, gereksiz yere büyük endişelere kapılabiliyoruz.

Google arama motoru milyarlarca kullanıcısının  bu duruma maruz kalmamaları ve aramalarında daha sağlıklı sonuçlar alabilmesi için geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Sağlık konusunda her biri kendi alanında uzman bir çok sağlık personeli ile  çalışarak arama motorunda yaptığınız sağlık sorularının niteliği ve belirtilerinize bakarak hastalıkları daha olası ve detaylı şekilde size sunacak. Örneğin; Google arama motoruna başımın bir tarafı şiddetli sekil de ağrıyor şeklinde bir cümleyi arattığınızda sorununuza karşılık sinüzit, tansiyon, migren gibi sonuçları çıkaracak.

Google arama motorundan hastalıklar ve belirtileri ile ilgili yapılan aramaların diğer bütün konularda yapılan aramaların %1’lik kısmını oluşturduğunu söylemeliyiz. Google arama motorunda %1 gözünüze çok küçük gelmiş olabilir . Google arama motorunun milyarlarca kullanıcısı olduğunu düşündüğünüzde ve hastalık ve belirtileri kategorisindeki aramaların % 1 gibi bir rakam oluşturduğuna baktığınızda aslında çok büyük bir kullanıcı kitlesini kapsadığını anlayacaksınız. Google uzun zamandır üzerinde çalıştığı geliştirmeyi çok yakın zamanda tüm kullanıcıları ile  buluşturmayı hedefliyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉