• PAYLAŞ

Google’dan Nasıl Para Kazanılır?

  • 26/02/2017 - 22:32
  • 0 Yorum
  • 1640 görüntüleme

Google’dan Nasıl Para Kazanılır?

Google ilk kurulduğu anda internet üzerinde tüm içerikleri arama yaparak insanların ihtiyacı olan sonuçlara bulması amaçlanmıştır. O zaman bu alanda hizmet veren birçok sistem bulunsa da içerisinde uygulanan algoritma ile bir anda rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. Günümüzde ise dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olmaya başarmıştır. Şu an Google yardımı ile para kazanan çok sayıda insan ve şirket bulunuyor. Peki, Google üzerinde nasıl para kazanılıyor. Para kazanmak için neler yapılması gerekiyor. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan insan sayısı ülkemizde çok az olsa da dünya üzerinde milyonların bu sayede gelir elde ettiklerini söyleyebiliriz. Google üzerinden para kazanmanın farklı yöntemleri var. Bunları maddeler halinde sizler ile paylaşmaya çalışalım.

Google’da çalışarak para kazanmak

Bir Google çalışanı olmak günümüzde gençlerin istekleri arasında ilk sırada gelmektedir. Bunun için öncelikle kesinlikle bir yabancı dil bilmeniz gerekiyor. Bilgisayar sistemleri ile ilgili önemli bir eğitim kurumundan eğitim almanız da şarttır. Yazılım ve ya herhangi bir başka alanda bu eğitimi almış olabilirsiniz. Ardından Google İnsan Kaynaklarına başvuru yapmalısınız. Sizinle yapacakları görüşmelerde soracakları ilginç sorulara cevap vermeniz de gerekiyor. Rahat çalışma ortamı, yüksek gelir vaadi ile bir anda geleceğinizi garanti altına alma şansınız var. Tabi oraya girmek burada anlattığımız kadar kolay olmayacaktır. Çok emek vermeniz ve çalışmanız gerekiyor.

Blogger yardımı ile para kazanmak

Google ilk olarak insanlara bu şekilde yazılar yazarak gelir elde edebilme fırsatı sundu. Kişisel olarak ilgili olduğunuz herhangi bir alanla ilgili ücretsiz olarak sunulan bu servis aracılığı ile yazılar paylaşabilirsiniz. Buranın yardımı ile yazmış olduğunuz alanda bulunan şirketler sizlere sponsorluk teklif edebilirler. Bunun için dikkate değer yazılar yazmanız ve okuyucu kitlesine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca bu blog sitelerinde Google reklamlarını da yayınlayarak tıklanma ve gösterim başına kazanç sağlama imkanınız var. Başlangıçta bir harçlık kadar gelir elde edecek olsanız da düzenli içerik girerek güzel paralar kazanabilirsiniz.

Google Adsense ile para kazanmak

Google reklam yayıncıları için sunduğu bir hizmettir. Buraya üye olmak geçmişte çok kolay olsa da günümüzde süreç daha zorlu bir şekilde ilerliyor. Eğer Google Adsense başvurusu yapmak istiyorsanız iki şekilde bunu yapabilirsiniz. Birisi bir konu ile ilgili özgün içeriklerin olduğu bir site hazırlayabilirsiniz. Ve bu siteyi sürekli olarak güncel olarak tutmanız gerekiyor. Ya da Youtube hesabınız üzerinden video paylaşarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Videolarında özgün olması şarttır. Ancak bu sayede güzel gelir sahibi olabileceğiniz Google Adsense başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ban yeme riskiniz olduğunu unutmayın. Hesabınız açılmasının ardından süreci olduğu gibi devam ettirmeniz yeterli olacaktır. Tek yapmanız gereken bu konu ile ilgili belirlenen kurallara uymak olacaktır.

Youtube üzerinden Google ile para kazanmak

Youtube yapısı ile Google’ın bir kuruluşu olduğunu neredeyse internet ile ilgisi olan herkes bilmektedir. Ancak bunu bilmeyenlerinde olduğunu söyleyebiliriz. Google, YT’yi satın almasının ardından insanların video yayınlayarak para kazanmalarının önünü açan bir sistem oluşturmuştur. Bu sisteme dahil olmak için gene özgün olan videoları yayınlamanız gerekiyor. Başlangıçta zor bir süreç beklese de günümüzde ülkemizde bu videolar sayesinde çok fazla kazanç elde eden insan sayısı giderek artmaktadır. Biraz araştırma yaparak ve kaliteli videolar çekerek kendi kazanç kapınızı oluşturabilirsiniz. Google’ın büyümesine bu yöntemler yardımcı olmaktadır. Çünkü kazanacağı miktarı başkaları ile paylaşması ona olan ilgiyi gün geçtikçe arttırmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉