• PAYLAŞ

Gotik Giyim tarzı Nasıl Yapılır?

  • 07/08/2016 - 16:48
  • 0 Yorum
  • 1381 görüntüleme

Geçmişi çok eski tarihlere dayanan gotik tarzın etkilediği bir çok alan vardır. Mimari, sanat, tasarım ve giyim de bunlardan birisidir. Bu yazımızda sizlere gotik giyim tarzı hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede kendi gotik giyim tarzınızı oluşturma şansına sahip olacaksınız. İlk çıkış tarihi 1970’li yılları bulan bu giyim tarzının daha çok genç kadınlar tarafından tercih edildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu tarzda ağırlıklı renk olarak siyah tercih edilmektedir. Siyah renk sadece giyimde değil aynı zamanda makyaj esnasında etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bu tarz kimilerine göre sadece bir makyajdan ibaret olsa da birçok kişi için hayat felsefesi anlamına geldiği söyleyebiliriz.

Gotik giyim tarzını ortaya çıkarırken dikkat edilmesi gereken bir başka detaysa sadece siyah kıyafetlerin tercih edilmesi değildir. Bu elbiselerin yanı sıra tül, deri ve dantelde aksesuar olarak bolca tercih edilmektedir. Bu sayede kişi kendisini hem gizemli hem de daha karanlık gösterebilme şansına sahip oluyor. Bazılarına göre bu giyim tarzını benimseyen insanlar daha çok kendilerini belli etmek istiyorlar. Ancak bu tarzın amacı içe kapanık insanların kendi ruh hallerini dışa vurmak istemelerinden başka bir şey değildir. Ayrıca bu giyim tarzını tercih eden kadınlar feminenliği ağır basanlar olmaktadır. Gotik tarzın en belirgin özelliklerinden ikisi de yüksek topuklu ayakkabılar ve abartılı bir şekilde yapılan makyajdır.

gotik-tarzi-nasil-giyinilir

Siyah renk istenildiğinin de harika sonuçlar ortaya çıkarabilir. Giyim sırasında dekolteli elbiseler ve makyajın birleşmesi ile birlikte inanılmaz güzel sonuçlar elde edilebiliyor. Günümüzde gotik tarzı benimseyen çok sayıda genç kız var. Bunlar içlerindeki ruhların asi duruşunu göstermek için bu tarzı benimsiyorlar. Bu kadar ilgi olması modacılarında bu tarz yönelik elbiseler ve aksesuarlar hazırlanmasına neden oluyor. Gotik tarzı sevmeseniz dahi o tarz giyimi tercih edenler için hazırlanan kıyafetleri gördüğünüz de bir kez olsun denemek isteyebiliriz. Bu tarz giyimde bir başka detay mini etek giyilirse altına mutlaka dantelli ya da tül çorapların giyilmesi gerekiyor. Takılarda ise iskelet ya da kuru kafa figürlerinin olması gerekiyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉