• PAYLAŞ

Sağlıklı Saçlar Nasıl Elde Edilir?

  • 07/08/2016 - 16:52
  • 0 Yorum
  • 812 görüntüleme

Çevre kirliliğinin hızlı artması nedeniyle saçlarımız gün içinde özellikle büyük şehirlerde yaşayanlarda hızlıca kirlenmelere neden olmaktadır. Bu durum özellikle kadınlar için çok can sıkıcı bir durum olmaktadır. Bu nedenle saçlarımızın hastalanması riski daha yüksek oluyor. Sağlıkla saçlara sahip olunması için yapılması gereken bazı detaylar var. Bu detayları gerektiği şekilde saçlarımıza uyguladığımızda daha sağlıklı ve istediğimiz şekli alan saçlara elde edebiliriz. Sağlıklı saçlar elde edebilmek için uygulayabileceğiniz çok sayıda yöntem var. Bu yöntemlere gerektiği şekilde uygularsanız uzun ömürlü saçlarınız olacaktır.

sağlıklı-saclar-nasıl-elde-edilir

Saç sağlığını korumak için besleyici maskeler, bakım yağları ve kürler ile tedavisi yapılmalıdır. Bu bakım ürünlerinin saça uygulanması ile birlikte saçların hem sağlıklı kalmasını hem de kısa süre içerisinde uzamasını sağlayabilirsiniz. Eğer dışarıdan ekstra bir etki yapılmazsa bir sağlıklı saç 0,5-2 cm arasında sağlıklı bir şekilde uzamaktadır.  Biz yazımızda sizlere saç bakımında kullanabileceğiniz yağları ve faydalarını anlatmaya çalışacağız.

Badem Yağı: Saçlara bakım yapmak için kullanılan bu yağın etkisi ile saçlar parlak bir görünüme sahip olacaktır. Ayrıca dökülmesi ve doğal yollardan kepeklenme olmasının önüne geçecektir. Saçlarını uzatmak isteyenlerde bu yağı kullanabilirler.

Argan Yağır: Saç bakımında en çok kullanılması gereken yağlardan birisi olduğunu tavsiye edebiliriz. Bu yağ özellikle günümüzde çok sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yağın saç diplerinizi beslemeye yönelik bir etkisi vardır. Yıpranmanın önüne geçecektir.

 

Yılan Yağı: Saçlara güç veren bu yağın onarıcı etkisi de vardır. Bu yağ ile yapılan bakımlar sonrasında saçın dökülmesinin önüne geçilecektir.

Hint Yağı: İçerisinde omega barındıran bir yağ çeşididir. Saçların bakımı esnasında doğal bir hacim kaynağıdır. Mantar oluşumunun önüne geçer.

Zeytin Yağı: Saçınız için kullanabileceğimiz bakım yağları arasında en doğalı ve E vitamini deposu olarak bilinmektedir.

Ylang Ylang Yağı: İçerisinde birçok vitamin bulunduran bir yağdır. C,B ve A grubu olarak nitelendirilen çok sayıda vitamin bulunmaktadır.

Temel de bu yağların hepsi tek olarak kullanılması gerekmektedir. Eğer aldığınız yağın üzerinden bir uyarı yoksa bu yağlardan kendi karışımızı elde ederek saçınıza bakım yapmak için kullanabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉