• PAYLAŞ

Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

  • 13/08/2016 - 19:00
  • 0 Yorum
  • 1736 görüntüleme

Günümüzde farklı saç renkleri kullanmak giderek moda oluyor. Bunlarında başında bu yıllarda moda olan gri saç rengidir. Bu renk birçok bayan tarafından yaptırılsa da anneanne saç rengi olarak kabul edilmektedir. Gri saç rengine ulaşmak için saçlarınızı boyatmanız gerekiyor. Bu konuda bir endişeniz varsa bu bilgiler ile o endişeniz ortadan kalkacaktır. Bilmeniz gereken bu saç renginin size bir zararı olmadığıdır. İlk olarak bu saç rengini nasıl elde edeceğinizi anlatalım.

Bu renge saçınızı boyatmadan önce bu konuda hazırlık yapmalısınız. Bu renge ulaşmak diğer saç renkleri gibi kolay değildir. Dikkatli olmazsanız saçlarınız zarar görebilir onun için dikkatli bir şekilde hareket etmelisiniz. Saçlarınıza daha önce boyama yaptırdıysanız  gri yaptırmadan önce saçlarınıza boya işlemi yaptırmayı unutmayın. Gri renk yapmadan önce saçınıza nemlendirici ve protein tedavileri yaptırmayı unutmayın. Ayrıca gri perukla saçlarınıza deneme yapmayı unutmayın. Bu saçın size uygun olup olmadığını belirlemek için çok önemlidir.

gri-sac-bakimi-nasil-yapilmali

Saç bakımınızı gerektiği gibi yaptırdıktan sonra sıra saçlarınızı griye boyamaya geldi. Bu işlemi adım adım yaptırmanız gerekiyor. İlk olarak saçlarınızın beyazlatılması gerekiyor. Koyu kahverengi ve siyah saçlara sahipseniz beyazlatma işlemi için birkaç işlem yaptırmanız gerekiyor. Bu işlemlerin hepsine ayrı ücretler alınacağı aklınızda bulunsun. İkinci adım olarak saçlarınıza toner uygulaması yapılması gerekiyor. Saçınızı grileştirmek için ilk olarak mor toner uygulaması yaptırmanızı tavsiye edebiliriz. Çünkü mor renk ile gri renk birbirini dengeler.

Tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra son adım olarak saçlarınızı boyama işlemine sıra gelecektir. Bu aşamada saçlarınıza sürülen boyanın yavaş yavaş kendini gösterdiği ve yaklaşık 30 dakika süren bir aşamadır. Bu aşama işlemlerin en heyecanlısıdır. Çünkü artık yeni saç rengine sahip olacaksınız. Yeni saç renginize sahip olduktan sonra saçlara bakımın yapılması gerekiyor. Bu saçların bakımı diğerlerine göre biraz daha özen gerektiriyor. Nemlendirme işlemi daha çok olmalıdır. Ayrıca gri renge sahip olan saçlar renk kaybının daha çok olduğu renklerdir. Kullanacağınız şampuanın içerisinde mutlaka sülfat olmalıdır. Bu saçın canlı ve parlak kalmasını sağlayacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉