• PAYLAŞ

Kazandıran Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

  • 13/08/2016 - 18:40
  • 0 Yorum
  • 915 görüntüleme

Altın yatırımı bizim ülkemizde yastık altı olarak tabir edilen bir yatırım şeklidir. Hepimizin evlerinde mutlaka kenarda köşede saklı duran kötü günler için saklanan altınlarımız vardır. Atadan kalan bu yöntem günümüzde dahi insanların en çok tercih ettikleri altın yatırımı olarak görülmektedir. Ancak gelişen ekonomik faaliyetler altını sadece yastık altında değil farklı alanlarda yatırım yapılma şansı ortaya çıkarmaktadır.

Günümüzde bankalar bu konuda çok önemli bir adım attılar ve müşterilerinin altın hesabı açarak birikimlerini o şekilde banka hesaplarında tutma şansı veriyor. Sizlerde bu hesaplardan açarak kendi altınlarınızı banka hesabınızda biriktirebilirsiniz. Bu hesaplar size daha hızlı altın alıp satma fırsatı sunacaktır. Yaşanan ekonomik gelişmelerin ışığında altının düşeceğini ya da yükseleceğini tahmin ediyorsanız bu hesabınız aracılığı ile internet bankacılığı yardımı ile hızlı bir şekilde alım ya da satım işlemi yapabilirsiniz. Bu yastık altında tutulan altında daha kullanışlı olacaktır. Çünkü yastık altında tutulan altınlar kolay kolay yerinden alınarak üzerinde herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Çok ekstrem bir durum olması halinde bu konuda değerlendirme yapılmaktadır.

ALTIN YUKSELISINI SURDURUYOR

Altını sadece banka hesapları aracılığı ile değil farklı alanlarda dahi değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz. Bunların başında Borsa gelmektedir. Altın Borsası adı altında özel bir borsa vardır. Burada altın sektöründe hizmet veren şirketlerin hisseleri bulunmaktadır. Aynı zamanda altın için özel tahviller piyasaya sürülmektedir. Bu konuda iyi bir araştırma yaparak yatırımda bulunabilirsiniz. Bilginiz yetersiz kalıyorsa bu alanda hizmet veren yatırım şirketlerine giderek yatırımınızı yönetmelerini isteyebilirsiniz. Benim çok yüksek bir birikimini yok buralara giremem diye düşünmeyin. Çok düşük miktarlarla yatırım yapma şansınız var.

Gerekli araştırmayı yapınca bu konuda bilgi sahibi olacaksınız. Altın konusunda yatırımınızı güvenli hale getirmek için atadan kalma bilgiler ile yetinmeyin. Günümüz altın piyasasını etkileyen önemli detayları araştırarak bulun ve onlara göre adım atmaya çalışın. Ben yastık altında tutmaya devam etmek istiyorum diyorsanız uygun fiyatlar ile altın almanın yollarını arayın ve onlar ile altın almaya çalışın. Ticaret olarak düşünürsek ticarette her zaman alırken kazanmak gerektiği söylenir.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉