• PAYLAŞ

Instagram’ da Gizlilik Ayarı Nasıl Yapılır?

 • 14/08/2016 - 12:00
 • 0 Yorum
 • 1123 görüntüleme

Milyonlar tarafından kullanılan ve oldukça beğeni toplayan sosyal ağ uygulaması bir çok farklı özelliği de bünyesinde barındırıyor. Gün içerisinde yaşadıklarımızı veya beğendim görselleri paylaştığımız  Instagram uygulamasında paylaştığımız fotoğraf ve videolar tüm uygulamayı kullanan bütün kullanıcılara görünür. Kısaca açmak gerekirse tüm Instagram uygulaması kullanıcıları sizin ait olan hesabınızı aradıklarında fotoğraflarınıza kolayca ulaşabilir yada Keşfet sekmesini kullanarak yayınladıklarınızı görüntüleyebilir. Instagram hesabınızda yaptığınız paylaşımları gizli hale getirerek, paylaştıklarınızı yalnızca sizin kendi takipçilerinize görünür olmasını sağlayabilirsiniz, uygulama içerisinden birkaç ayarı değiştirerek bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Instagram uygulamasında gizlilik ayarları yapmak için hazırladığımız önergeleri takip etmeniz yeterli.

Instagram Fotoğraflarını Gizli Hal Getirme

1.Kullandığınız cihaz üzerinden veya herhangi bir cihaz üzerinden, Instagram kısa yoluna tıklayarak uygulamayı başlatın.

2.Uygulama içerisinden profilinize açın. Instagram uygulamasının ana ekranının alt bölümünde yer alan menünün sağ kısmında bulunan siluet ikonuna dokunarak profilinizi görüntüleyebilirsiniz.

3.Açılan sekme üzerinden,  Profili Düzenle sekmesini açın.

4.Profili Düzenle sekmesinde açılan seçeneklerden aşağıya doğru inin ve Gizli Hesap sekmesini göreceksiniz bu sekmeyi aktif edin. Sekme aktif olduğunda mavi renge bürünecektir. Bu işlemden sonra paylaşımlarınızı diğer uygulama kullanıcılarından gizlemiş oluyorsunuz.

İstemediğiniz Kullanıcılara Instagram Hesabını Gizli Hale Getirme

1.Instagram uygalaması içerisinde kullanıcıyı aratın ve bulduğunuz kullanıcının profil sayfasına giriş yapın.

 1. Instagram uygulaması içerisinde engellemeye karar verdiğiniz kullanıcının instagram profilinin sağ üst köşesinde beliren, Android işletim sistemli cihazlar için üç nokta sekmesine ve IOS işletim sistemli cihazlar için dişli sekmesine dokunarak seçeneklerin açılmasını bekleyin, açılan sekme üzerinden Kullanıcıyı Engelle seçeneğine dokunarak kullanıcıyı engellemeniz mümkün. Yapmış olduğunu engelleme işleminin sonucunda bu kullanıcının paylaşımını yaptığınız görüntülere veya videolara kesinlikle erişimi engellenecektir. Aynı zaman da profiliniz bu kullanıcıdan gizlenecektir.

Android Kullanıcıları için Instagram Gizlilik Özellikleri

instagramprofildegistirme

 1. Android cihazınızdan Instagram uygulamasına giriş yapın.

2  Profilinize giriş yapın.

 1. Profilinizden dikey sıralanmış üç çizgi sekmesine dokunarak ayarlara menüsüne giriş yapın.
 2. Menü içerisinden Gizli Hesap sekmesini bulana kadar menüden aşağıya doğru inin sekmeye tıklayarak hesabınızın gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz.

iOS Kullanıcıları için Instagram Gizlilik Özellikleri

resim 2

 1. iOS işletim sistemli cihazınızdan Instagram uygulamasını giriş yapın ve ardından uygulama içerisindeki profilinize giriş yapın.
 2. Profilinizde bulunan dişli görseli bulunan sekmeye dokunarak ayarlar seçeneklerinin içerisine girin.
 3. 3. Menü içerisinden Gizli Hesap sekmesini bulana kadar menüden aşağıya doğru inin sekmeye tıklayarak hesabınızın gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉