• PAYLAŞ

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 05/11/2016 - 06:30
  • 0 Yorum
  • 719 görüntüleme

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Özellikle çalışan kadınların sürekli olarak yaptıkları makyaj olarak bilinen gündüz makyajı hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Bu bilgilerin ışığında eğer bilmediğiniz ya da eksik bildiğiniz makyaj detaylarını rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

Kadınlar günün her anında bakımlı ve güzel görünmek istedikleri için gece ya da gündüz makyaj yapmaları onlar için çok da fark etmiyor. Sadece ikisi arasında bazı önemli farklılıkları bilmeleri gerekiyor. Örneğin gece dışarı çıkarken yapacağınız makyaj da biraz daha abartıya kaçma lüksünüz var. Çünkü daha rahat ortamlara ve davetlere katılacağınızı hesaba katmanız gerekiyor. Gündüz makyajında ise durum bu şekilde olmuyor. Genellikle işe giden kadınlar bu makyajı tercih ediyorlar. Ya da alışveriş için dışarı çıkan bayanlar gündüz makyajını tercih ediyorlar.

Bu makyajın en büyük özelliği sade yapılmasıdır. Amaç sizi hem güzel göstermek hem de rahat olduğunuzu hissetmenizi sağlamaktır. Bu makyajın size sağladığı en önemli detay iş ortamında öz güveninizi üst seviyede tutmanıza yardım etmesi olacaktır.

gunduz-makyaji-nasil-yapilir

Gündüz Makyajı nasıl yapılır?

Günlük makyaj nasıl yapılır sorusuna da cevap olarak bu cevabı alabilirsiniz. İkisinin de anlatmak istediği aynı durumdur. Profesyonel gündüz makyajı yapma şansınız olmadığı için bu makyajı kendini yapmanız gerekiyor.

Sade ve şık bir görünüm elde etmek istediğiniz için ilk yapmanız gereken fondöten ve pudra kullanımınızı azaltmak olacaktır. İki makyaj ürününün yerine son dönemde bayanlar tarafından tercih edilen BB kremlerini kullanabilirsiniz. Sadece makyaj malzemesi olarak değil sağladığı ekstra avantajları nedeniyle bu ürünleri kullanmalısınız. Hem cildinizi nemlendirmeye yarıyor hem de renk farklılıklarını ortadan kaldırılmasına yardım ediyor. Allık kullanmak isterseniz de ten renginize yakın olanı tercih etmenizi bu makyaj için tavsiye edebiliriz.

Gündüz makyajı için bayanların en çok tercih ettikleri renkler, bej, açık kahve ve kırık beyaz rengidir. Bu üç rengi günlük makyajınız içinde saçlarınızla ve teninizle rahat bir uyum içerisinde kullanabilirsiniz. Göz kapağınızın tamamına kırık beyaz tonunu uyguladıktan sonra, beji göz kapağının bir kısmına ve göz kapağınızın katlanma noktasına gölge vermek amacıyla da açık kahveyi kullanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉