• PAYLAŞ

Güzelliğin Sırrı Işıldayan Bir Cilt

  • 26/06/2016 - 16:49
  • 0 Yorum
  • 837 görüntüleme

Güzelliğin Sırrı Işıldayan Bir Cilt 3

Günümüzde tüm kadınların hatta artık erkeklerin bile en büyük sorunlarından biri cildimizde oluşan erken yaşlanma belirtileri yani kırışıklar, ince çizgiler hatta sarkmalar. Vücudumuzu saran cildimiz iyi bakılmadığı taktirde, yapmamız gereken şeylerin ilk başında yeterli miktarda su içmemek geliyor tabi ki zararlı güneş ışıkları dengeli beslenmeme alkol ve sigaranın etkileri aşırı stres eklendiğinde maalesef cildimiz kuruyor yıpranıyor ve tabii en önemlisi yerçekimininde etkisiyle Epidermis tabakası zarar görüyor çok daha erken yaşlarda yıpranma belirtileri gösteriyor.

Çağın ilerlemesi ile sağlık ve güzellik sektöründe yeni çıkan bir çok uygulama ile birlikte bu sorunların %90′ na yakını giderilse de ya çok kısa süreli olup kalıcılığı olmuyor yada işlem ücretleri maliyetli olduğundan maalesef bir çok kişi uygulamaları yaptıramıyor. Kozmetik sektöründe baktığınız da piyasa da bir çok kafa karıştıran ürün olmasının yanı sıra onların etkilerinin ise sadece yüzeysel nemlendirmeden öteye gitmediğini deneyimleyerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Cildimizi korumak onun ışıl ışıl olmasını sağlamak için ne yapmalıyız ?  En önemlisi başta söylediğimiz gibi “su içmek” bir çok insanın göz ardı edip gün içerisinde çoğu kez içmeyi unuttuğumuz yaşam kaynağımız olan suyun en önemli etkilerinden biri tabiki cildi beslemek uzmanların yaptıkları araştırma ve açıklamalara bakıldığında yetişkin bireylerin gün içerisinde ortalama 2,5 ile 3 lt arasında su içmeleri gerektiğini ortaya koymuştur. Yani cildimizin dışardan bakıma ihtiyacı olduğu kadar içerisinden de beslenmeye ihtiyacı vardır. Daha sonrasında vücuda doğru alınan vitamin ve minareller geliyor. İyi bir cilt için dengeli beslenmenin rolü çok büyük. Sonrasında sigara içmemek. Bilindiği üzere sigara cilt rengini koyulaştırıp gözeneklerin tıkanmasında başrol oynayan önemli faktörlerin başında geliyor. Bunların hepsine dikkat ediyor ve cildimizi iyi besliyorsak çokta büyük paralar harcamadan cildimize iyi bakmanın yollarını da bulabiliriz elbet. Kağıt kalem hazırsa evde çok ucuza mal edebileceğiniz bir tarife hazır olun.

Işıl ışıl ve toparlanmış bir cilt için malzemeler:

  • Bepanten plus krem ( eczaneden temin edilir)
  • Anestol krem ( eczaneden temin edilir)
  • Madecassol krem ( eczaneden temin edilir)

Tüm malzemeleri cam bir kabın içeresinde tahta bir kaşık yada çubuk yardımıyla karıştırıp ağzını kapatın( isteye göre içine A vitamini kapsül yada E vitamini kapsül ilave edilebilir)Yoğun bir krem olduğundan sabah ve akşam ince bir tabaka halinde dekolte dahil tüm yüzünüze uygulayın hatta ellerinize de.

Vermiş olduğumuz kremlerin kullanım alanlarına bakıldığında yanıklar vurmalar çarpmalar morarmalar küçük yaraların pişiklerin iyileştirilmesinde kullanılan merhemler olduğunu göreceksiniz içlerinde hücre yenileme özelliği olan bu krem ve merhemlerin düzenli kullanımda cilt üzerindeki etkileri gerçekten şahane üstelik hiç bir yan etkisi yok ve sadece 25 -30 TL gibi çok uygun bir fiyata…..

Güzelliğin Sırrı Işıldayan Bir Cilt 2

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉