• PAYLAŞ

Hack Saldırılarından Nasıl Korunmalı ?

  • 24/06/2016 - 00:27
  • 0 Yorum
  • 846 görüntüleme

Teknoloji dünyası gelince aklımıza sadece iyi şeyler gelmiyor teknolojinin iyi olan yönleri kadar kullananlar için tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Teknoloji dünyasının kullanım yollarından bir tanesi de internet neredeyse artık olmayan ev, iş hatta cep telefonu bile kalmadı. İnternet kullanımının artması aynı zaman da kullanıcılarını Hack saldırılara açık hale getiriyor. Hack saldırılardan korunmanın belirli yolları var bunlardan bazıları ;

Parolalara öncelik verin: 

Hacker’lar, veri sızıntılarındaki parolaları bir kez ele geçirdiği zaman farklı hesaplarınızda kullanmayı deniyorlar. Çoğu kişi yaptığı ortak hata hesaplarında aynı parolayı kullanması bu yöntem, hacker’ları başarıya ulaştırıyor. Çözüm ise aslında çok basit bir yol her hesabınız için eşsiz bir parola oluşturmaktan geçiyor. Bu şekilde parola oluşturduğunuz da bir hesabınızın hack’lenmesi halinde diğerleri hakkında endişe etmenize hiçbir şekil de gerek kalmayacak.

Antivirüs yazılımı kullanın: 

Bilgisayarınızı korumak için lisanslı bir antivirüs kullanmanızda büyük fayda olacaktır. Ancak antivirüs kullanıyor olsanız bile bilinmeyen kaynaklardan yazılım indirmeyin sonuçta antivürüsler sizi korumaya çalışıyor olsa bile bir o kadar da siz kendinizi korumalısınız aynı zaman  şüpheli web sitelerinde dolaşmayın.

Olta saldırılarına dikkat edin: 

Bu tür saldırıları anlamanın aslında çok kolay bir yolu var. Gönderenin adresinde şüphe çeken detaya rastlıyorsanız, dikkatli olmalısınız.  Herhangi bir eposta ile size gelen bağlantıya tıklayıp, oturum açmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Özellikle banka hesaplarınıza kullanacağınız  zaman adresi kendiniz yazarak girmelisiniz. Link’lere tıkladığınız zamanlarda ,adres çubuğunda yazanları mutlaka dikkatlice kontrol edin.(sahte bir web sitesine yönlendirilmediğinizden mutlaka emin olun )

Hazırlıklı olun: 

Uçuk fırsatlar gördüğünüz de , büyük ödülün size çıktığını okuduğunuz da hemen inanmamanızda, gerçekçi düşünmeniz gerektiğini, tedbirli olmanızın ve her zaman hack’lenebileceğinizin aklınızda bulundurmanızdan asla zarar görmezsiniz. En tecrübeli güvenlik uzmanları hiç farkında olmadan bu tuzaklara yakalandığını; bu yüzden yukarıdaki adımların sizi hack’lenemez hale getirmediğini de asla unutmayın.

1 Hack Saldırılarından Nasıl Korunmalı 5

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉