• PAYLAŞ

Hamilelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

  • 11/08/2017 - 11:00
  • 0 Yorum
  • 685 görüntüleme

Hamile kalmak beklide kadınların hayatında ki en önemli dönemdir. Bu dönemde hayata yeni bir canlı getirmek belki de dünya üzerinde ki en önemli görevlerden birisidir. 9 aylık süre boyunca içinizde ikinci bir canlının varlığından haberdar bir şekilde yaşamak çok zor bir süreçtir. Tabi bu süreç içerisinde istediklerinizi giymekte zorluk çekersiniz. Ancak eski yıllarda bu konuda çok az seçenek varken günümüzde gelişen tekstil endüstrisi sayesinde hamilelik giyim sektörü içinde önemli bir noktaya gelmiştir. Günümüzde gebe bayanların giyebileceği çok sayıda kıyafet bulunmaktadır. Tabi hamilelik döneminde tercih edilecek olan kıyafetlere dikkat edilmelidir. Şimdi bu konuda dikkat etmeniz gereken detaylardan bahsedelim.

Hamilelik Kıyafetlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle tercih edilen kıyafetin rahat olması en önemli detaydır. İçerisinde bol olacak ve içinde rahat edilecek kıyafetler her zaman ön planda tutulmalıdır. Çünkü hamilelik sürecinde sizi sıkan ve içerisinde rahatsız olmanıza neden olacak dar kıyafetlerden uzak durmanız önemli bir detaydır. Hamile kadınlar için üretilmiş olan çok sayıda pantolon, elbise ve tulum vardır. Bunlar arasında tercih yaparken biraz bol olanları almak sizi rahat bir hisse kavuşturacaktır. Sadece elbiseler değil aynı zamanda tercih edeceğiniz ayakkabılarda önemlidir.

Genelde unutulsa da hamilelik sürecinde tercih edilen elbiseler kadar ayakkabılarda çok önemlidir. Bu dönemde tercih edilecek ayakkabılar kadınlar için çok önemlidir. Bunun ne büyük nedeni ise gün boyu bizi taşıyacak olan ayaklarınızın bu yüke dayanmasını sağlamaktır. Çünkü hamilelik sürecinde bu yük iki katına çıkacağı için ayaklara daha fazla yük binecektir. O nedenle gebelik sürecinde tercih edeceğiniz ayakkabınıza çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde ayaklarınıza çok aşırı ağrılar görülebilir.

Bu dönemde iç çamaşırlarına da dikkat edilmelidir. Elbise ve ayakkabı da olduğu gibi iç çamaşırları içinde fazla sıkı olmayan çamaşırlar tercih edilmelidir. Tercih edilecek şortlar, sutyenler ve külotların geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Genellikle geceliklerde bu şekilde tercih edilmelidir. Bu konuda kıyafet ihtiyaçlarınızı önceden karşılamayın. Çünkü bu süreçte ne kadar kilo alacağınız belli olmadığı için boşuna para harcamış olursunuz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉