• PAYLAŞ

iCloud Şifresinin Yenisi Nasıl Alınır?

  • 13/08/2016 - 09:20
  • 0 Yorum
  • 989 görüntüleme

Apple cihazların kullanımı esnasında cihaz içerisinde bulunan bilgilerin ve dosyaların yedekleme sırasında kullanılan iCloud Apple ürünlerinin bulut depolama alanıdır. İCloud hesabınıza giriş yapmak için Apple cihazınız üzerinde oluşturduğunuz kimlik parolası aynı zamanda iCloud bulut alanına giriş parolanız olacaktır. iCloud hesabınıza giriş yapmak için gerekli olan parolanızı unutmuş veya hatırlayamıyorsanız, bu durumda yapmanız gereken işlem Apple Kimlik parolanızı sıfırlamaktır. Bu işlem gerçekleştirmek için Apple resmi web sitesine giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken kullandığınız cihaz üzerinden Apple resmi web sitesine giriş yaparak Parola sıfırla sekmesine tıklamaktır. Bu işlemin ardında izleyebileceğiniz birkaç adım ve seçenek bulunmakta bu seçenekler arasında en uygun olanı seçerek parolanızı sıfırlayabilirsiniz.

İlk olarak icloud hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve ardından Parolanızı Sıfırlayın sekmesine tıklayın. Bu sekme Apple kimliği sekmesinin  hemen sağ bölümünde bulunan Apple Kimliğinizi Yönetin sekmesinin  altında bulunmaktadır.

icolud şifresinin yenisi nasıl alınır

Apple kimliğinizi girin. Eğer bu işlemi yapmak için Apple kimliğinizi de hatırlamıyorsanız Apple kimliğinin yazılacak olan yerin hemen altında bulunan  Apple Kimliğinizi mi Unuttunuz  sekmesine tıklayın.

Apple Kimliğinizi mi Unuttunuz sekmesine tıkladıktan sonra açılan ekran üzerinde  Adınız soyadınız ve mevcut olan e-posta adresi bilgilerinizi isteyecek bir bölüm açılacak. Bu bilgileri tam olarak girip İleri sekmesine  basarak Apple kimliğini sıfırlama bildirimi e-postanıza gelecektir ve buradan Apple kimliğinize ulaşmış olacaksınız.

Apple kimliğinizi tam olarak girdikten sonraki aşamada karşınıza üç farklı iCloud parola sıfırlama seçeneği çıkacak, bu sunulan seçenekler arasından kendinize uygun olanı seçin.

-ilk sunulan seçenek Güvenlik sorularını Yanıtlayın sekmesidir. Apple cihaz üzerinden kayıt olurken Güvenlik soruları ve bu sorulara cevaplar oluşturmanız istenmişti. Şimdi bu soruların cevaplarını hatırlıyorsanız bu seçenek üzerinden parolanızı sıfırlayabilirsiniz.

-İkinci sunulan seçenek genelde olarak kullanıcılar tarafından tercih edilen seçenektir. e-posta aracılığı ile parola sıfırlama seçeneği. Bu yöntemi izlerken kayıt olma esnasında girmiş olduğunuz e-mail adresinize Apple tarafından bir mail gönderilir ve gelen bu mail üzerinden sıfırlama linkine tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Üçüncü sunulan yöntem ise parolanızı unutmadan daha önce bu sekmeyi işaretlediyseniz kullanılabilen bir yöntemdir. İki kademeden oluşan bir parola doğrulama yöntemidir. Bu yöntemde Apple sizden  kurtarma anahtarı isteyecektir ve eğer güvenli bir cihaz seçtiyseniz bu cihaza Apple doğrulama kodu gönderir. Aldığınız kodu girerek parola sıfırlama ekranına ul

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉