• PAYLAŞ

Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır?

  • 07/08/2016 - 16:23
  • 0 Yorum
  • 971 görüntüleme

Sosyal medya kanalları hayatımıza derinlemesine nüfus etmeye devam ediyor. Bu yollardan birisi de çok sayıda ürünü rahatlıkla alabileceğimiz Instagram satış kanallarıdır. Peki bu sistem üzerinden nasıl alış veriş yapılır ya da buradan alışveriş yapmak ne kadar güvenlidir. Bu yazımızda giderek büyüyen bir pazar haline gelen Instagram’ın alışveriş pazarına etkisini sizlere anlatmaya çalışacağız.

Instagram-Kredi-Kartı-Alışveriş

Hayatımıza güzel ve ilginç resim filtrelemeleri ile girdiği andan itibaren sürekli büyüyen ve üye sayısını arttırmayı başaran fotoğraf paylaşım uygulaması artık her türlü bulabileceğiniz bir pazar haline geldi. Hatta buradan yapılan alışverişlerin toplam cirosu birçok alışveriş sitesinin önüne geçmeyi başardığını söyleyebiliriz. Buradan alışveriş yapmak birçok alışveriş sitesinden ve dükkandan alışveriş yapmaktan daha cazip hale getiren küçük detaylar var. Alacağınız ürünlerin çoğuna kargo ücreti ödemeyeceksiniz. Firmalar kargo ücretlerini ürünlerin içine dahil ederek satışa sundukları için bu insanlara daha cazip geliyor. Bu sistemlerde alabileceğiniz ürün sayısı giderek artıyor. Özel hazırlanan kombin elbiseler, çok nadir bulunan giysiler, özel olarak tasarlanan ürünleri bulma imkanınıza sahip olabilirsiniz.

Instagram’dan satın alma işlemi ise çok farlı yollar ile yapılıyor. Genelde e-ticaret sitelerinden kullanılan yöntemler olan kredi kartı ve havale ile ödeme seçeneklerine burada karşılaşmayabilirsiniz. Eğer ürünü firma satıyorsa karşılaşma olasılığınız var. Bireysel olarak açılan hesaplar üzerinden satın almalarda kredi kartı kullanmak istemezseniz farklı yolları deneyebilirsiniz. Almak istediğiniz ürünün altında satan kişinin ya da firmanın telefon numaraları yazmaktadır. Whatsapp yolu ile onlara ulaşabilir ve nasıl ödeme yapacağınız konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Ya da ürünün altına yorum yazarak almak istediğiniz ürün konusunda bize yardımcı olmalarını talep edebiliyoruz. Paypal kapanmadan önce en çok tercih edilen ödeme kaynağı olarak kullanılıyordu.

Kredi kartınızı kullanma konusunda tereddüt yaşayabileceğiniz söylemiştik. Ancak kullanmanız gereken bir ürüne denk gelirseniz size bu konuda önemli tüyolar vereceğiz. Bunun için karşınızda ki insana güvenmeniz gerekiyor. Daha önce alım yapan insanların bıraktığı yorumları okuyabilirsiniz. Kendi e-posta adresinizi kullanmak istemiyorsanız yeni bir hesap açabilirsiniz. Eğer satışı yapan kurumsal firmaysa web sitesine girerek bilgi alabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉