• PAYLAŞ

Kredi Kartı İle Emlak Vergisi Ödemesi Nasıl Yapılır?

  • 07/08/2016 - 16:37
  • 0 Yorum
  • 914 görüntüleme

Kredi kartları günlük ihtiyaçların karşılanmasında, ticari faaliyetlerin gerektiği şekilde yapılmasında çok önemli bir kolaylık sağlamaya devam ediyor. Günümüzde devlet yönetimin yapmış olduğu çalışmalar ile birlikte artık vergilerimizi de kredi kartları ile ödeyebileceğiz. Bu yapılan çalışmaların sağladığı kolaylığı emlak vergisini kredi kartı ile ödeyerek yapabiliyoruz. Devletin bu imkanı vermesi ile birlikte emlak vergisinin kredi kartı ile rahatça ödeme şansına sahipsiniz. Bu haberin duyurulmasının artık bankalar arasında yaşanan çok büyük bir rekabet var. Bankalarının müşterilerine verdiği kredi kartları ile emlak vergisini ödedikleri taktirde birçok kampanyadan yararlanabilme şansına sahip olacaklar.

Kredi-Kartı-ile-Emlak-Vergisi-Ödemesi-696x362

Peki, kredi kartı ile emlak vergisini nasıl ödeyeceğiz. İlk olarak emlak verginizi ödemek istediğiniz belediyenin internet sitesi üzerinden emlak vergisi ödemelerini alması gerekiyor. Bu sayede rahatça işlemlerinizi yerine getirebileceksiniz. E-belediye hizmeti veren bir bölgede yaşıyorsanız yapmanız gereken belediyenin internet sitesine girmek olacak. Siteye girdikten sonra online işlemler bölümü ya da e-belediye hizmetleri bölümüne tıklayarak sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Sisteme girdikten sonra hızlı ödeme ya da emlak vergisi ödeme seçeneklerinden birisini tıklayarak borç sorgulamanızı yapmanız gerekiyor. Sistemdeki borcunuz karşınıza çıktıktan sonra ileri sekmesine ya da kredi kartı ile öde seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Belediyeler birçok banka ile anlaşmalı oldukları için istediğiniz kredi kartı ile ödeme yapabileceksiniz.

Bu sayede emlak vergisi ödemek için evden çıkmanıza gerek yok. Ya da başka bir şehirde yatırımınız olan gayrimenkul’ün emlak vergisini ödemek için oraya seyahat etmenize gerek yok. Tek yapmanız belediyenin web sitesine girmek olacaktır. Ayrıca birçok bankada internet bankacılığı yardımı ile emlak vergisi ödemelerini yapabilmenize olanak sağlıyor. Teknolojinin bize sunduğu kolaylığı sonuna kadar kullanmaya devam ediyoruz. Hem rahatça bu işlemleri yapıyor hem de o işlemi kendi sistemleri üzerinden yapmamızı isteyen bankalardan hediyeler kazanıyoruz. Gelecekte bu işlemlerin telefon uygulaması yolu ile de yapılabileceğini düşünebiliriz. Bu kolaylık sayesinde büyük şehirde ev alarak yatırım yapanlar emlak vergilerini ödemek için oraya seyahat etmek zorunda kalmayacaklardır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉