• PAYLAŞ

İnternet Üzerinden BİMER’e Nasıl Başvurulur ?

  • 26/09/2016 - 17:09
  • 0 Yorum
  • 943 görüntüleme

Merhaba nasilyapilir.com ziyaretçileri,

Bu makalemizde Başbakanlık İletişim Merkezi yani kısa adıyla BİMER’e nasıl başvuru yapabileceğinizi anlatacağız.

Bildiğiniz üzere Başbakanlık İletişim Merkezi yani BİMER, çok geniş kapsamlı bir şikayet birimidir. Yani tüketici şikayetlerinizden tutunda, yasal şikayetleriniz ile bir suç ihbarına kadar bir çok alanda şikayetlerinizi iletebileceğiniz bir kurum.

Kısacası Türkiye’de başınıza gelebilecek her türlü olayda muhatap olabilecek bir kurum.

Başbakanlık İletişim Merkezine ileteceğiniz her türlü ihbar,şikayet, görüş, öneri vb. başvurularınızı kurum, oldukça hızlı bir şekilde değerlendirip, ivedilikle size geri dönüşünü yapmaktadırlar.

Başbakanlık iletişim merkezi BİMER’e e-devlet üzerinden giriş yaparak, talebinizi açabilirsiniz.

Bilmeyen ziyaretçilerimiz için sırasıyla nasıl BİMER’e başvuru açılacağının anlatımını yapacağız.

İlk olarak Buraya  tıklayarak e-devlet sitesine giriş yapıyoruz. Giriş yaptığımızda, karşımıza gelen TC Kimlik no ve parola ekranını e devlet bilgileriniz ile doldurarak giriş yapıyoruz. Halen bir e devlet üyeliğiniz yok ise en yakın PTT şubesinden, e devlet şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Tc kimlik no ve Parolamız ile giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkacak olan ekrandan, alt taraftaki görselde ok işareti ile göstermiş olduğumuz gibi e-Hizmetler butonuna basarak, hizmet listesini açıyoruz.

e-devlet-bimere-nasil-basvurulur

Ya da yukarıdaki arama bölümüne BİMER yazarak daha hızlı bir şekilde Başbakanlık İletişim Merkezi sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

bimer-basbakanlikArama yapmadan devam eden ziyaretçilerimiz ise, e-Hizmetlere tıkladıktan sonra karşılarına gelen, Hizmet listesinde yer alan Başbakanlık bölümünde yer alan Başbakanlık İletişim Merkezi bağlantısına tıklayın. Başbakanlık kategorisinin logosu yanda göründüğü gibidir, daha hızlı erişim sağlayabilmeniz adına logolara bakabilirsiniz.

Başbakanlık İletişim Merkezi bağlantısına tıkladığınızda, karşınıza alt tarafta bulunan görsel gibi bir görsel çıkacaktır.

bimer-basvurusu-nasil-yapilir

Tam ortada bulunan Uygulamaya Git butonuna basarak Başbakanlık iletişim merkezine giriş yapın,

 

Butona bastıktan sonra Bimer’in sitesi açılacak ve sol tarafta bulunan Yeni Başvuru butonuna basarak, yeni bir başvuru talebi başlatabilirsiniz. Butona bastığınızda karşınıza çıkacak olan ekrandan, istenilen sorulara doğru ve tam cümleler yazmaya özen gösteriniz. 

İlk olarak en üstte bulunan talep türlerinden birini seçmeniz gerekmektedir,

Talep türleri ;

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉