• PAYLAŞ

İnternet Üzerinden Cumhurbaşkına Nasıl Yazı Yazılır ?

  • 27/09/2016 - 10:03
  • 0 Yorum
  • 1179 görüntüleme

Merhaba sevgili nasilyapilir.com ziyaretçileri,

Bu yazımızda sizlere internet üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na nasıl yazı yazabileceğinin anlatımını yapacağız.

Anlatımını yapacağımız bu yöntem ile sizde Cumhurbaşkanına İstek, Şikayet, İhbar, Görüş ve Öneri ana başlıkları altında tüm taleplerinizi iletebilirsiniz.

Bunun için ilk olarak yapmanız gereken e-devlet sitesi üzerinden Buraya tıklayarak giriş yapmanız olacaktır.  Turkiye.gov.tr e-devlet sitesine,Tc kimlik no ve e-devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yok ise size en yakına PTT merkezine müracaat ederek, kısa bir süre içinde e-devlet şifresi alabilirsiniz.

Şifrenizin olduğunu varsayarak e devlet sitesi üzerinden TC Kimlik no ve şifreniz ile giriş yapıyorsunuz.

Ardından alt tarafta yer alan görselde de gösterildiği gibi, karşınıza gelen ekrandan sol üst taraftaki e-Hizmetler butonuna basınız.

 

adli-sicil-kaydi-nasil-alinir-1

 

Butona bastıktan sonra karşınıza çıkacak olan hizmet listeleri arasından Cumhurbaşkanlığı logosunun yanında bulunan Cumhurbaşkanlığı yazısının altındaki “Cumhurbaşkanına Yazın” butonuna basın.

Karşınıza kişisel bilgilerinizi doldurmanız için bir form çıkacak, ilk olarak en üstte bulunan başvuru türlerinden, hangi amaç ile Cumhurbaşkanına yazı göndermek istiyorsanız o konuya uygun kategoriyi seçin,

Tc kimlik no, ad soyad ve cinsiyet otomatik şekilde zaten kendinden doldurulmuş olacaktır.

Ardından eğitim durumu bölümünden, en son mezun olduğunuz okulun seviyesini işaretleyiniz.

Ardından İl, İlçe ve adresin doğru olup olmadığını kontrol edin, doğru değilse kendiniz güncelleyebilirsiniz.

Cep telefon numarası eğer daha önceden giriş yaptıysanız otomatik olarak doldurulacaktır. Eğer cep telefon numarasını değiştirmek istiyorsanız, kutunun altında yer alan İletişim Bilgileri butonuna basarak değiştirebilirsiniz.

Telefon numarası bölümüne kullanıyorsanız bir adet sabit hat (ev-iş telefonu) numarası yazınız, kullanmıyorsanız boş bırakabilirsiniz.

Mesajınız bölümünden talebinizi yazabilirsiniz. Talebinizi açık bir şekilde yazmanız, düzgün ve akıcı bir dil kullanmanız size geri dönüşün daha kolay olmasını sağlayabilir.

Unutmayın sadece kendi adınıza Cumhurbaşkanına bir yazı gönderebilirsiniz, başkasının adına yazı göndermek yasaktır.

Ayrıca göndereceğiniz tüm yazıların resmi bir kuruma gideceğini unutmamakta fayda var. Mesaj içerisinde kesinlikle smiley, kısaltma, vb. şeyler kullanmayınız. Dilekçe terimlerini kullanmanız, mesajınızın ciddiye alınmasına yardımcı olacaktır.

Mesajı yazdıktan sonra alt tarafta bulunan Başvur butonuna basarak, başvuruyu tamamlayabilirsiniz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉