• PAYLAŞ

İnternetten Giyim Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  • 12/03/2017 - 14:43
  • 0 Yorum
  • 711 görüntüleme

İnternetten Giyim Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kadınlar günümüzde elbise alışverişlerinde giderek artan bir oran ile internet üzerinden alışveriş tercih ediyor. Tabi bu durumun çok sayıda avantajı olduğunu hepimiz biliyoruz. Birçok elbiseyi inceleme şansı ve daha uygun fiyata alma imkanı bu avantajların başında sayabiliriz. Ancak genelde karşılaşılan ve moral bozan bir durum var. Bu durumlardan birisi sitelerin her zaman güvenilir olmamasıdır. İstemiş olduğunuz üründen çok farklı bir tanesi size gönderilebilir. O nedenle daha dikkatli davranmanız gerekiyor. Ya da aldığınız elbisenin beden ölçüleri ile sizin beden ölçülerinizin aynı olmamasını da eklemeliyiz. Genel de en büyük sorunda budur. Şimdi internet üzerinden alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken detayları maddeler halinde yazalım.

  1. İlk yapmanız gereken internet satış sitesinin güvenilir olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Normal hayatta bir yerin ya da bir insanın güvenilir olup olmadığını öğrenmek için ortak tanıdıklarınıza sorarsınız. Aynı işlemi yorumlara bakarak öğrenebilirsiniz. İyi ve ya kötü insanların yaptıkları yorumlar sizi yönlendirecektir.
  2. İade özelliği bulunup bulunmadığını kontrol edin. Dediğimiz gibi internetten satın aldığınız ürün ne olursa olsun deneme şansınız olmadığı için olmamalı ihtimali her zaman mevcuttur. Alışverişi yapacağınız sitede iade bölümünün bulunması bu gibi durumları bertaraf etmeniz için size yardımcı olacaktır.
  3. Genelde birçok kişi sadece resme bakarak alışverişini tamamlıyor. Aslında yapmanız gereken ürünün içerik bölümünü dikkatli bir şekilde okumak olmalıdır. Ne kullanıldığını, nasıl kumaşlar var olduğu gibi detaylar sizin için önemli olacaktır.
  4. Alışverişi yapacağınız kıyafette siz uygun bir beden kalmamışsa kesinlikle onu almayın. Bazı kadınlar seneye de giyerim ya da daraltma işlemi yaptırırım diyerek alışverişlerini tamamlıyor.
  5. Mutlaka sitede SSL sertifikası olup olmadığını kontrol edin. Bu sistemle çalışan sitelerde kredi kartı bilgileriniz üçüncü bir şahısın eline geçmeden direkt olarak bankanıza yönlendirilir. Bu sayede hiçbir şekilde dolandırılma tehlikesi ile karşılaşmamış olursunuz.

İşte bu maddeler internetten alışveriş yaparken dikkat etmeniz gerekenlerdir. Bunlara dikkat ederseniz alışveriş sonunda gülen bir yüze sahip olabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉