• PAYLAŞ

Yatırımcı Tipinize Göre Altın Yatırımında Kazandıran Stratejiler Nelerdir?

  • 12/03/2017 - 11:46
  • 0 Yorum
  • 576 görüntüleme

Yatırımcı Tipinize Göre Altın Yatırımında Kazandıran Stratejiler Nelerdir?

Yatırımcılar arasında en çok tercih edilen enstrüman yüzyıllardır olduğu gibi altın olmaya devam ediyor. Günümüzde altın yatırımı sadece fiziksel olarak yapılmak zorunda değildir. Aynı zamanda çok farklı şekillerde bu yatırımı yapabilme şansımız var. Bu tercihler daha çok sizin yatırımcı tipinize göre şekilleniyor. Yatırımınızdan uzun vadede herhangi bir beklentiniz olmasına ya da olmaması durumuna göre tercihiniz şekillendirebilirsiniz. Bu sizin karakteriniz ile de eşleşiyor. Hayatınızda risk almayı sevip sevmediğiniz göre yapabileceğiniz çok farklı altın yatırımları bulunuyor. Şimdi size yatırımcı tipinize göre ekonomi piyasalarında yapabileceğiniz altın yatırımlarının neler olduğunu adım adım anlatmaya çalışalım. Eğer bunların arasında kendinize uygun olanı bulursanız hemen yatırımınızı ona kaydırabilirsiniz. Umarız beklentilerinizi tam anlamı ile karşılamayı başarmış olursunuz.

  1. Uzun Vadeli – Düşük Riske Sahip Yatırımlar

Yapacağınız yatırımda ya da oluşturacağı portföy’de riske girmekten kaçınan birisiyseniz uzun vadeli yatırım sizin için uygun bir tercih olacaktır. Çünkü tüm piyasalarda dikkatli bir şekilde yapılan uzun vadeli altın yatırımlarının riski yok denecek kadar düşüktür. Birçok yatırımcı oluşturacakları uzun vadeli portföylerin de o nedenle bu şekilde ki enstrümanı dahil ederler. Tabi burada unutmamanız gereken en önemli detay kısa vadede bu yatırımınızdan hiçbir şey beklememek olacaktır. Ticari piyasalarda uzun vadeli yatırım denildiğinde genel de kast edilen süre 1 yıldan fazladır. Sizde o nedenle bu sürenin dolmadan gelir beklemediğiniz taktirde buna yönelmenizi tavsiye edebiliriz. Aksi taktirde yazının devamın da ki yatırım çeşitlerinize yönelebilirsiniz. Şimdi onlara geçerek diğer seçeneklere göz atmaya devam edelim.

  1. Orta Vadeli Farklı Ürünlerde yatırım yapmak

Risk ve zaman konusunda biraz da olsun esneklik bırakıyorsanız orta vadeli yatırımı tercih edebilirsiniz. Orta vadeli yatırımcılar için ticari piyasalarda kast edilen yüzde 19’un altına düşmeyecek gelirleri elde etmek isteyen yatırıma verilen isimdir. Yani ne yatırdıysanız orta vadede bunu 5’de 1 düzeyinde kazanmanız gerekecektir. Bu yatırım tipine sahip bir karakteriniz olduğunu düşünüyorsanız altın ile birlikte farklı araçlara da yatırım yapabilirsiniz. Bu seçenekleri değerlendirmeniz sizi kısa vadeli ya da uzun vadeli bir yatırımcı haline getirmez. Amacınız ortalama bir risk alarak ortalama bir sürede kazancınızı maksimum duruma getirmekten başka bir şey değildir. Altın ile birlikte değerlendirebileceğiniz enstrümanlar arasında yurt dışı mevduat, hisse senedi işlemleri, özel sektör bonusu gibi araçları kullanabilirsiniz. Tabi bunlara yatırım yapmadan önce tüm detaylarını ve hakkında öğrenmeniz gereken her şeyi öğrenmelisiniz.

  1. Kısa sürede yüksek kar elde etmek isteyen yatırımcı tipi

Bu piyasada ki en tehlikeli sınıfa girmektedir. Ancak kazancı en yüksek olan yatırımcı tipide bu diyebiliriz. Hem alacağı risk çok yüksektir hem de bu riski çok kısa süreler için almaktadır. Ticari piyasalar arasında buna imkan tanıyan  tek piyasa forextir. Bu piyasanın içerisinde bulunan kaldıraç oranı da bunun yardımcı bir parçasıdır. Elinizdeki 100 TL ile 1’e 10 Kaldıraç oranından yararlanarak çok kısa süre içerisinde çok büyük bir yatırım yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Tabi bu tip bir yatırımdan kazanç elde etmek için tüm piyasayı avucunuzun içi gibi bilmeniz gerekiyor. Onunla ilgili tüm detaylara da sahip olmanız gerekiyor. Aksi taktirde sadece yüksek bir özgüven ile piyasada yatırım yapmaya başlarsınız kendinizi bir anda uçurumun dibinde bulabilirsiniz. Amacınız yüksek kazanç elde etmek olsa dahi bunu emin adımlarda yapmaya çalışmalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉