• PAYLAŞ

iOS 11 ile Gelen Yenilikler Nelerdir?

  • 07/07/2017 - 18:46
  • 0 Yorum
  • 505 görüntüleme

Apple, dünya üzerindeki en iyi mobil teknolojileri şirketleri arasında yerini almaya devam ediyor. Özellikle yıllar geçse bile sıkıntı yaşatmayan bir sisteme sahip olan Apple, geçtiğimiz günlerde İos 11 güncellemesini getirmişti. Güncelleme geldikten sonra İOS 11’in nasıl kurulacağına dair bir makale hazırlamıştık. Ancak İOS 11’in getirdikleri hakkında konuşmamıştık. Bu makalemizde İOS 11 ile genelen yenilikler nelerdir sorusunun cevabını sizlere vereceğiz.

Imassage Uygulamasına Giriş Kolaylaştı

Mesaj uygulaması, kullanım bakımından daha da kolay bir hale getirildi. Çıkartmaların kullanımında da kolaylık sağlandı ve mesajlaşma sırasında yaşanılan sorunlar giderildi. Aslında bu uygulamaların eklenişi İOS 10’da gerçekleştirilmişti. Ancak uygulamanın bir saklanmış bir butonla kontrol edilmesi oldukça can sıkıcıydı. İOS 11 ile artık mesajlaşma konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız.

Mesajlaşmalarının kaybolmasını istemeyenler için de yeni bir özellik sağlandı. Mesajlaşmalarınız artık iCloud’ta saklanacak ve telefonunuz iCloud ile senkronize bir şekilde çalışacak. Ayrıca eğer mesajlarınızın silinmesini istiyorsanız, iCloud ile senkronize çalışan tüm Apple ürünlerinden tek hareket ile silmeniz mümkün. Bu mesajlar bulut sunucunuzda saklanıyor olsa bile, tamamen şifreli bir şekilde kalacaktır.

İCloud’ta saklama olayı sadece mesajlar için de değil. Eğer dosyalarınızın ya da fotoğraflarınızın bulut sunucusunda depolanmasını isterseniz, bu da mümkün olacak. Bu sayede telefon hafızasında yer kaplayan dosyaları, iCloud’ta saklayabileceksiniz.

Apple Pay ile Arkadaşlarınıza Para Gönderebilirsiniz

Apple Pay, İOS 11 ile kullanıcılara yeni bir güzellik sağlıyor. Artık arkadaşlar arası para gönderme işlemini de Apple Pay ile yapmak mümkün. İmessgae uygulamasına sohbet sırasında para gönderme uygulaması entegre edildi ve herhangi bir zamanda istediğiniz kişiye para gönderebileceksiniz. Ancak bu işlemleri yapmadan önce dokunmatik kimlik ile kimliğinizi doğrulatmalısınız. Ayrıca eğer iMessage uygulamasından borcunuz olduğuna dair bir mesaj gelirse, sistem onu algılayacak ve hemen Apple Pay sistemini önerecek. 2017 sonuna kadar Amerika’daki işletmelerin %50’sinin de Apple Pay’i kabul etmeleri bekleniyor.

Siri Daha Doğal Bir Ses Tonuna Kavuştu

Siri’ye bir soru sorduğunuzda, cevabını oldukça yapay bir ses tonuyla vermekteydi. İOS 11 ile birlikte Siri daha doğal bir sese kavuştu. Apple Siri’ye bu özelliği kazandırabilmek adına derin öğrenme yöntemini kullandı. Siri için yayınlanan tek güncelleme de bu değil. Artık daha gelişmiş bir hal alacak olan Siri’ye dâhili çevirmen de eklendi. Artık yapılan çevirileri Siri seslendirebilecek ve nasıl telaffuz edildiği konusunda fikir sahibi olacaksınız. Şimdilik sadece İngilizce ’den; Fransızca, Almanca, Çince, İspanyolca gibi dillere destek vermekte.

Kamera ’da Güncellemeler Yapıldı

İOS 11, kamera geliştirmelerini de birlikte getirdi. Artık HEVC ismi verilen video kodlamasını kullanacak olan Apple, normal çekilen fotoğraflardan 2-3 kat daha az boyutlu fotoğraflar çekmeyi planlıyor. Ayrıca bu fotoğrafları diğer kullanıcılara gönderirken de sıkıntı yaşamayacaksınız.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉