• PAYLAŞ

İOS 11 Public Beta Nasıl Yüklenir?

  • 28/06/2017 - 15:51
  • 0 Yorum
  • 667 görüntüleme

Apple 10. yılına girerken yeni gelişmeler ile beraber Iphone 8 ve IOS 11 ile girerek büyük bir adım ve çağ açmaya hazırlanıyor. Iphone 8 özelliklerini az çok internetten okumuşsunuzdur. Full ekran dokunmatik, Home tuşu olmayacak, göz tarama ve yüz tarama şifre koyma özelliği vs. gibi birçok yenilik ile gelirken IOS 11’de ise gerçekten herkesin gözdesi olmayı başarmıştır.

 

Henüz IOS 11 Public Beta sürümü olarak yayına çıktı fakat tam sürümü büyük ihtimal ile Iphone 8 ile beraber geleceği konuşulmaktadır. Yaklaşık 1 aydır devam eden bu IOS 11 halka açık test sürümünde birçok hatalar meydana gelse de kısa zamanda geliştiriciler tarafından düzenlenmiş ve anında müdahale edilmiştir. Halen gelişmekte olan beta sürümü geliştirilmeye devam etmektedir.

Herkesin merak ettiği IOS 11 özelliklerinden kısaca bahsedelim. Kontrol merkezi olan görüntü ve düzenleme özelliği getiren Apple tamamen kontrol merkezini yenilemiş ve değiştirmiş. Böylelikle daha ayrıntılı görebilecek ve istediğiniz şekilde kişiselleştirebileceksiniz.

 

Daha akıllı Siri yapan Apple, eski klasik kadın sesi yerine daha gerçekçi ses koymayı başararak çok daha akıllı hale getirildi. iMessage özelliğine ayrıca para aktarma özelliği getiren Apple şimdilik bu iki özelliği Beta sürümünde kullanmıyor. Apple Store tasarım değişikliği, kapalı alanlarda Apple Maps kullanıma açılması ve herkesin beklediği Dosyalar özelliği ile beraber birçok özellikler getirilmiştir.

 

Peki, IOS 11 Public Beta hangi Apple sürümlerine yüklenebilir ve nasıl yüklenir?

 

iOS 11 Public Beta sürümünü yükleyebileceğiniz iPhone cihazları; iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s iPad, 12.9-inç iPad Pro (2. Nesil), 12.9-inç iPad Pro (1. Nesil), 10.5-inç iPad Pro, 9.7-inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad Mini 3, iPad Mini 2 iPod touch ve iPod touch 6. nesil cihazlarında yükleyebilirsiniz.

 

IOS 11 beta sürümünü yüklemeden önce mutlaka cihazınızın yedeğini her ihtimala karşı almayı unutmayınız. Çünkü beta test sürümü olduğundan dolayı telefonlarda ve uygulamalarda donmalar yaşanabildiğinden dolayı cihaz yedeği almanız sizin için iyi olacaktır.

 

Cihaz yedeği alındıktan sonra https://beta.apple.com/sp/betaprogram/ adresine giriş yaparak IOS 11 Public Beta sürümüne kayıt olmanız gerekmektedir. Site üzerinden Get Started dedikten sonra Apple kimliğiniz ile beraber kayıt olunuz.

 

iTunes üzerinden IOS 11 sürümüne yükselttikten sonra beta sitesinden Apple kimliğiniz ile giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sözleşme sayfasını sağ alt panelden kabul etmeniz gerekiyor. Kabul ettikten sonra “Enroll your iOS device” karşınıza “Download Profile” çıkacak ve onu indirmeniz gerekecek. Profil ayarlar bölümüne yönlendirip sizden izin isteyecek ve izin verdikten sonra yükleme işlemi başlayacak.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉