• PAYLAŞ

iPhone 7 ve Plus Şebeke Kaybı Sorunu Nasıl Çözülür ?

  • 19/12/2016 - 09:27
  • 0 Yorum
  • 3284 görüntüleme

iPhone 7 ve Plus Şebeke Kaybı Sorunu Nasıl Çözülür ?

Apple ‘ın son İPhone modeli olan 7 ve 7plus beklenen ilgiyi görmedi. Aslına bakıldığında ülkemizde İPhone satış fiyatlarına bakıldığında, her yeni çıkan modeli hemen temin etmek o kadar kolay değil bir de şirketler her çıkardıkları yeni modelin 6 ay sonrasında S modellerini çıkarıyor olması. Sadece düz rakamlarla gelen modellerin satışının minimum seviyelerde kalmasına neden oluyor. 2016 yılında kullanıma sunulan bir çok markanın amiral gemisi olarak tabir ettiği elit sekment cihazlarında büyük sorunlar yaşandın. Bu sorunlardan en büyüğünü Samsung Note S7 modelinde patlayan pil sorunu ile yaşadı. İPhone 7 ve 7 plus modellerinden de patlayan pil haberleri yayılmasına rağmen oldukça minimum seviyelerde kaldı. Apple son seri İPhone modelinden beklediği satış rakamlarına ulaşamadığı gibi yeni modelinde yaşanan sorunlar bir hayli fazla. Apple yakın zaman da işletim sistemine yaptığı güncelleme ile neredeyse sıfırdan oluşturulan İOS 10 kullanıma sundu. Apple cihazlarda kullanılan işletim sisteminde bulunan hatalar tam olarak telafi edilemeden hemen ardından İPhone 7 ve 7 plus modelini satışa sundu. Her iki yenilik bir araya gelince sorunlarda ikiye katlandı diyebiliriz.

Apple ‘ın kullanıma sunduğu son İPhone modeli olan İPhone 7 ve 7 plus modellerinde yaşanan sorunların başında şebeke problemi geliyor. İPhone kullanıcılarının büyük sıkıntı çektiği şebeke problemi Apple ‘ın baya başını ağrıtacak gibi duruyor. Kullandığınız cihazlarda şebeke bağlantısı üzerinden sesli görüşme, mesajlaşma ve devamlı olarak veri alışverişi yapıyorsunuz. Apple’ın son nesil modeli olan iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde bulunan şebeke sorunu nedeni ile aniden kesilen bağlantı son derece can sıkıcı sorunlara neden oluyor. Bu yazımızda İPhone 7 ve / plus modellerinde yaşanan şebeke problemlerini geçici olarak çözmeniz için uygulayabileceğiniz bir farklı seçeneği detayları ile sizlere aktaracağız.

iPhone 7 ve Plus Modellerinde Şebeke Kaybı Sorununun Çözümleri Nelerdir ?

İPhone 7 ve 7 plus modellerinde yaşanan şebeke sorununu çözebilmek için ilk olarak denemeniz gereken yöntem şebeke ayarlarınız sıfırlamak olmalı. Şebeke ayarlarınızı sıfırlamanız için İOS işletim sistemi ana ekranından Ayarla sekmesine giriş yapın.

 

Ayarlar menüsünden Genel seçeneğine girin.

Genel seçeneğine girdiğinizde açılan menü üzerinden Sıfırla sekmesine tıklayın.

Sıfırla sekmesine giriş yaptığınız açılan menü içerisinden Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine tıklayın ve işlemin tamamlanması bekleyin.

Yaptığınız sıfırlama işlemi sonrasında şebeke ayarlarınız sıfırlanacak, yaptığınız sıfırlama işlemi sonrasında şebeke probleminiz hala devam ediyorsa aşağıda sıraladığımız diğer yöntemleri denemelisiniz.

Apple kullanıcısı olarak sizlerin de bildiği gibi İOS 10 işletim sistemi oldukça yeni ve hala bazı sorunları bünyesinde barındırıyor. İOS 10 işletim sistemine gelen yeni güncellemeler ile Apple sorunları çözmeye çalışıyor. İPhone 7 ve 7 plus modellerini kullanmaya başladıktan sonra mutlaka güncelleme almış olmalısınız. Aldığını güncellemeler hali hazırda kullandığınız işletim sistemine yama olarak ekleniyor. Bu yama yapılması sırasında bazı hatalar oluşabiliyor. Bir çok kullanıcının şebeke sorununu temiz bir İPhone kurulumu ile çözdüğünü sizlere söyleyebiliriz. Bu aşamadan yapmanız gereken İCloud üzerinde telefonunuzun yediğini alarak sıfırdan İOS işletim sisteminizi yamasız olarak kurmanız olacak. Temiz kurulum sonrasında yüksek oranla şebeke sorununuz çözülecektir.

İPhone cihazınıza İOS 10 işletim sistemini sıfırdan kurmanızdan sonra şebeke problemi hala devam ediyorsa kullanmakta olduğunuz mobil internet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayarak size yeni bir kalibrasyon ayarları yollamasını isteyin. Sizlere mesaj yolu ile gönderilecek olan ayarları yapmanızdan sonra İPhone 7 ve 7 plus telefonunuzu yeniden başlatın.

Yukarıda önerdiğimiz her iki seçeneği denemeni durumunda şebeke probleminiz hala devam ediyor ise son denemeniz gereken yöntem sim kartınızı yuvasından çıkarıp yeniden yuvaya takarak cihazınızı yeniden başlatmalısınız. Sizlere önerdiğimiz 3 farklı seçenek İPhone 7 ve 7 plus kullanıcılarının denedikleri ve sonuç almayı başardığı yöntemlerdir. Sizler bu yöntemleri uygulayarak bir sonuç alamadıysanız Apple yetkili servisinden randevu alarak yada online başvuru yaparak cihazınızı kontrol ettirmelisiniz.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 17 Average: 2.5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉