• PAYLAŞ

Amerikalı Zenginlerin Sahip Oldukları 10 Özellik Nedir?

 • 20/12/2016 - 14:32
 • 0 Yorum
 • 821 görüntüleme

Amerikalı Zenginlerin Sahip Oldukları 10 Özellik Nedir?

Dünya ekonomisinde son yüzyılda söz sahibi olan tek ülke olan Amerika Birleşik Devleti bulunuyor. Bu durum aynı zamanda dünyanın en zengin insanlarının da bu ülkede içerisinde çıkmasını sağlıyor. Bu noktada yapılan bir araştırma Amerikalı zenginlerin alışkanlıklarını ortaya çıkarmayı amaçlamış. Yapılan araştırmanın sonucu olarak Amerikalı zenginlerin 10 ortak özelliği ortaya çıkarılmış. Araştırmanın sonucunda ortaya çıkan verilere bakarak zengin olmak için doğru adımların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

 1. Zenginlik kısa vadede değil uzun vadede gerçekleşiyor. Herkes çok kısa vadede zengin olmak istiyor. Ancak bu çok gerçekçi bir durum değildir. Genelde insanlar zenginliğin mirasla elde edildiğini düşüyor ancak bu düşünce yapısı doğru değildir. Zenginliğin iki nedeni olarak kazandıkları gelirler ve doğru yatırımlardan olduğunu gösteriyor.
 2. Geleneksel yöntemleri çok iyi uyguluyorlar. Yapılan araştırmada bu grup içerisinde bulunan kişilerin çok az risk aldıklarını gösteriyor. Araştırmanın içerisinde bulunan zenginlerin yüzde 90’a yakını gelirlerini yatırımlarından, satın almalardan ve menkul kıymetlerden ortaya çıktığını gösteriyor.
 3. İyimser olmak ve fırsatı kollamak gerekiyor. Her zaman yatırımlarını bir sonraki seneye göre yapmaya çalışıyorlar. Bu da ekonomiye kötümser olarak değil iyimser olarak bakmalarından kaynaklanıyor. Ve yatırım yaptıkları alanda ki fırsatı görmelerinin de yardımı dokunuyor.
 4. Kredileri stratejik olarak değerlendiriyorlar. Yapılan araştırmanın içerisinde bulunan zenginlerin yüzde 65’lik bir kısmı gelirlerini arttırmak için kredi kullandıklarını kabul ediyorlar. Ancak doğru yatırım için bu krediyi kullanmak çok önemlidir.
 5. Vergileri çok yakından takip edilmesinin önemi vurgu yapılıyor. Yapacakları yatırımlarda devletin almış olduğu vergileri yakından takip ediyorlar. Vergi ile zenginliğin ne alakası var diyebiliriz. Ancak yüzde 55’lik bir kısım buna dikkat etmenin çok önemli olduğunu söylüyor.
 6. Fiziki varlıklarını tek bir nokta da toplamıyorlar. Araştırmanın içerisinde bulunan Amerikalı zenginlerin yüzde 50’lik kısmı arazi ve emlak yatırımlarını sahip olduğunu, bir diğer yüzde 50’lik kısmın ise sanat eseri koleksiyonu yapmaya çalıştığını gösteriyor.
 7. Disiplinli olmak neredeyse tüm zenginlerin ortak özelliği olarak dikkat çekiyor. Araştırmanın içerisinde bulunan her 4 zenginden 3 tanesi disiplinli hareket etmeyi tercih ediyor. Bu insanlar kısa vadede para kazanmak yerine uzun vadede gelir elde etmenin daha doğru olduğunu düşünüyor. Bu durumun zenginlik için daha doğru tercih olduğunu düşünüyor.
 8. Daha küçük yaşlarda kendilerine rol model olarak çok önemli kişileri belirlemelerinin çok yardımcı olduğunu söylüyorlar. Zenginlerin büyük bir kısmı daha çocukluklarında kendilerini cesaretlendiren ebeveynlere sahipler. Ancak bu cesaretlendirme sayesinde kendilerini geliştirmeyi başarmaları ve ileriyi düşünmeleri sağlamanın çok büyük faydası olduğunu söylüyorlar. Aile içinde ki doğru yönlendirmenin akademik başarı, finansal disiplin, aile sadakati ve iş katılımı için çok önemli olduğunu ortaya çıkarılmıştır.
 9. Bu insanların büyük bir kısmı geri vermeyi yani kazançlarını dağıtmayı seviyorlar. Hayırseverlik geleneğine sahip aile eğitiminin bu noktayı ortaya çıkardığını söyleniyor. Yani kazancınızı kendinize saklamanın zengin olmak için doğru tercih olmadığını söyleyebiliriz. Paylaşımcı insanların zengin olma konusunda her zaman doğru adımları atmakta daha iyi olduklarını söyleyebiliriz.
 10. Bu insanların ilişkilerine çok bağlı olduklarını söyleyebiliriz. Düzenli olan bir evlilikleri olan, arkadaşları ile uzun süreli birlikte olmayı başaran insanların daha başarılı olduğu ortaya çıkarılmıştır. Yüksek net gelire sahip yatırımcıların yaklaşık yüzde 90’lık bir kısmı düzenli ilişkiye sahip oldukları söyleniyor. Amerika zenginlerin içinde bulunan 10 özelliğinin neler olduğunu kısaca sizlere anlatmaya çalıştık. Bu zengin olmak için sizlere doğru adımları atmanızda yardım edecektir.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉