• PAYLAŞ

iPhone ya da iPad’de Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır?

  • 24/08/2016 - 11:00
  • 0 Yorum
  • 896 görüntüleme

İOS işletim sistemlerine sahip olan cihazların genel olarak içine kapanık olduğu bilinen bir gerçek. Mobil cihazlar üzerinde yerleşik olarak gelen Apple’ın kullanıcılarına sunduğu önde gelen hizmetlerinden olan Apple Müzik, Apple kullanıcıları tarafından oldukça severek kullandığı uygulamaların başında yer alıyor. İçine kapanık olan İOS işletim sistemde genel olarak sınırlı bir işlem alanına sahip olduğumuzu düşünüyoruz ama aslında ne aradığımızı tam olarak bilirsek bulmak istediklerimiz neredeyse gözümüzün önünde olabilir. iPhone veya iPad’de kulaklık için aslında birçok ayar yapmak söz konusunu, bu ayarlar birçok kullanıcı tarafından bilinmemesi bir gerçek var. Kıyıda köşede kalmış ve çok az kişi tarafından bilinen bu ayarın nasıl yapılacağını sizlere detayları ile anlatacağız.

iOS işletim sistemine sahip olan iPhone cihazlarınız ya da iPad tabletlerinizde müzik ayarları genel olarak ses dengesi üzerine kurulmuştur. Dengeli olan bir ses mekanizması çoğu kullanıcı tarafından yeterli olsa da müzik konusunda farklı zevklere sahip olan kullanıcılar, bu ayarlara müdahale etmek isterler. iPhone yada iPad cihazlarda kulaklık için bas ayarı yapmakta sunulan seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça basit olan bas ve ses ayarlarının anlatıma bir an önce başlayalım;

İlk olarak Apple cihazımızdan ayarlar Sekmesine gelerek giriş yapıyoruz ve ardından Müzik sekmesine giriş yapıyoruz.

iPhone yada iPad'de Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır 1

Müzik sekmesine giriş yaptıktan sonra Ayarlar sekmesine geldiğimizde aşağıdaki görselde kırmızı ile işaretlediğimiz Çalma kısmının tam altında yer alan EQ  sekmesine tıklıyoruz. iPhone ve iPad cihazlarınıza ses ve bas ayarını bu sekmeden yapacaksınız.

iPhone yada iPad'de Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır 2

Son olarak ekolayzır sekmesine geldiğimizde de Bas Yükseltici veya a Bas Azaltıcı seçeneklerini kullanarak ayarı yapıyoruz. Bu sekme üzerinden aynı zamanda otomatik olarak dinlediğiniz müzik doğrultusunda çeşidini seçerek otomatik ayarları denemeniz de mümkün. –

iPhone yada iPad'de Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır 3

Son bir tavsiye olarak bu işlemleri gerçekleştirirken arka planda bir müziği açık bırakmanızı öneririz. Bu ayar yaparken aradaki farkı anlamanıza oldukça yardımcı olacaktır. Özellikle daha kaliteli kulaklık tercih eden Apple kullanıcıları bu sayede dinlemekten keyif aldıkları parçalara daha bağlı kalacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER : , ,


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉