• PAYLAŞ

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?

  • 24/08/2016 - 10:40
  • 0 Yorum
  • 1099 görüntüleme

Dünyanın en sık kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook birçok bireyin günlük hayatının vazgeçilmez parçası haline geldi. Günümüzde Facebook uygulamasının kullanım amacı sadece arkadaşlarımız ya da ailemiz ile iletişim kurmak için değil, hayata dair haberleri takip etmek, kişisel görüşlerimizi paylaşmak, bazı alanlarda tamamen işimizi yürütmek gibi son derece farklı amaçlar için de kullanabiliyoruz. Facebook uygulamasında yaptığımız paylaşımlar, profilimizde bulunan fotoğrafımız bizim hakkımızda kullanıcılara fikir vermekte, tanıtmakta ve bizim hakkımızda karşı bir izlenim oluşturmakta. Kimi zaman bize özel günlerde veya hayata dair olaylarda Facebook profil resmimizi uygun bir resim ile değiştirerek o günün yada olayların anlam ve önemini vurgulamaya taraf olmaya çalışıyoruz. Fakat bu özel gün yada olay geçtiğinde Facebook uygulamasında bulunan resmimizi sayfamızı ziyaret etme imkanımız olmadığın da Facebook uygulamasında profil fotoğrafımızı biz değiştirme imkanı bulana kadar aynı kalıyor.

Facebook uygulaması bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilmek adına kullanıcılara Facebook uygulamasında geçici profil resmi ayarlayabilme olanağı tanıyor. Bu özelliği kullanarak profil resminizi belirlediğiniz zaman içerisinde aktif kalacak şekilde ayarlamanız mümkün. Ayarladığınız bu süre dolunca profil resminiz otomatik olarak bir önceki haline geri dönüyor.

Facebook uygulamasının kullanıcılarına sunduğu geçici profil resmi ayarlama özelliği sadece Facebook uygulamasının mobil versiyonları üzerinde aktif kullanılabiliyor. Facebook uygulamasının web versiyonunda özellik kullanılamasa da çok yakın bir zaman içerisinde geçici profil fotoğrafları özelliğinin Facebook uygulamasının web ara yüzüne de taşınması bekleniyor.

Facebook uygulamasın da profil resminizi geçici olarak ayarlamak için ilk olarak kullandığınız sürümün güncel olduğundan emin olun, daha sonra uygulama üzerinden hesabınıza giriş yaparak profil sayfanızı açın.

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır 1

Profil sayfanızı açtıktan sonra görsel üzerinde kırmızı ile işaretli olan alanları takip ederek ekranda sol üst köşede bulunan menü sekmesine dokunun, sonra ki aşamadan ekran da altta çıkan profil kısa yolunuzun üzerine dokunun.

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır 2

Profil sayfanız üzerinden profil resmi değiştirme sayfasına geçiş yapıyoruz.

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır 3

Yeni profil resminizi hazırladıktan sonra, karşınıza çıkan ekranda yukarıdaki görsel de kırmızı ile işaretlediğimiz alan içerisindeki Geçici Yap sekmesinin üzerine dokunun.

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır 4

Bir sonraki adıma geldiğinizde seçtiğiniz fotoğrafın yayında kalacağı süreyi seçenekler arasından belirleyin. İsteğe bağlı olarak Özelleştir  sekmesi üzerinden kendiniz farklı bir süre belirleyebilirsiniz

Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır 5

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉