• PAYLAŞ

İş Dünyasında Linkedin nasıl kullanılır?

  • 04/09/2016 - 14:20
  • 0 Yorum
  • 795 görüntüleme

İş dünyasının çok rekabetçi bir yapısı olması nedeniyle kendinizi rakipleriniz karşısında bir adım öne çıkarmak için sürekli yenilikleri yakından takip etmeniz gerekiyor. Amacına hizmet eden internet üzerinde en çok dikkat edici site olarak Linkedin gösterilmektedir. Bu siteyi kullanarak kendinize ait çok özel bir sayfa oluşturabilir ve sizi takip eden insanlarla kurduğunuz etkileşim sayesinde bir adım öne çıkabilirsiniz. Bunun farkına varan Microsoft 26 milyar dolar bedelle siteyi bünyesine kattı. Sizlerde dikkatli bir şekilde davranarak sitenin nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

Linkedin sitesini kullanmaya başlamanız için yapmanız gereken çok basit işlemler vardır. Temelde bir sosyal medya kanalı gibi gözükse de sağladığı imkanlar onların bir adım önüne geçmesine yardım etmektedir. İş bulmak ya da iş alımı yapmak için bu siteyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnternet üzerinde bulunan birçok kariyer sitesine göre farklı bir yere sahip olan sitede oluşturduğunuz profil ile tüm tecrübelerinizi paylaşabilir ve eleman arayan şirketlerin dikkatini kolayca çekebilirsiniz. Bu sitede başkalarından referans alma seçeneği ile çok önemli anlaşmalara imza atabilirsiniz. İş ararken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bilgilerinizi tam olarak girmeli ve kendinizi tanıtan güzel bir yazı yazmanız yeterli olacaktır.

linkedin-is-dunyasi-1

Kendinize ait bir çevre kurmak ve o çevre sayesinde farklı insanlar ile tanışmak için bu siteyi kullanabilirsiniz. Diğer sosyal medya kanallarına göre arkadaşlarınıza göre değil ilgi alanlarınıza göre size tavsiyelerde bulunulmaktadır. Çok önemli mevkilerde ki şahısları takip ederek onlarla kısa sürede etkileşim içine girebilirsiniz.

Bir şirketiniz varsa ve iş dünyasında kısa sürede tanıtmak niyetiniz varsa bu siteyi çok profesyonel bir şekilde kullanarak reklamınızı yapabilirsiniz. İş dünyasını yakından takip eden ve yeni gelişen firmalara dikkat eden profesyonel insanlar ile iletişime kısa sürede geçebilirsiniz. Ya da onların dikkatini çekerek ilgisi olan konuya yatırım yapmasına yardımcı olabilirsiniz.

İşinizi geliştirerek bir üst seviyeye taşımak için kullanabilirsiniz. İşinizde bir üst seviyeye atlamak için ihtiyacınız olduğunuz bilgileri buradan elde edebilir ya da size yardımcı olacak profesyonellerle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉