• PAYLAŞ

İş Görüşmesinde Nasıl Giyinilir?

  • 03/10/2016 - 10:41
  • 0 Yorum
  • 902 görüntüleme

İş Görüşmesinde Nasıl Giyinilir?

Hayatımıza yön veren en önemli anların başında iş görüşmeleri gelmektedir. Eğer iyi bir şekilde ilk iş görüşmenize katılmak ve karşınızda ki insanı etkilemek istiyorsanız eğitiminizin yanında dış görünüşünüze de dikkat etmelisiniz. İlk intiba çok önemlidir. İnsanlar sizi tamamıyla tanımadan karar vermelerini istemiyorsanız buna çok dikkat etmelisiniz. Yazımızın içinde iş görüşmesine gidilirken kadınlar ve erkekler için nasıl giyinilmesi gerektiği hakkında detaylı bilgiler bulabileceksiniz. Bu sayede hem siz hem de etrafında ki insanlar artık iş görüşmesine giderken maça önde başlama şansına sahip olacaksınız.

Erkekler için İş Görüşmesinde Kıyafet Tercihi Nasıl Yapılır?

Bu konuda erkeklerin kadınlara nazaran çok daha rahat olduklarını söyleyebiliriz. Genellikle ilk tercih edilen kıyafet takım elbiselerdir. Ancak sadece giyerim takım elbisemi giderim derseniz yanlış hareket etmiş olursunuz. İş de giyilecek takımların yanın da düğünlerde ya da özel organizasyonlarda giyilecek takım elbiselerde vardır. İlk görüşmesine gerekli takım elbiseyi giyip gittiniz. Şirket sizden ikinci bir görüşme daha talep etti. Bu görüşmenin ardından iş olumlu ya da olumsuz sonuçlanabilecek. İlk görüşmede giydiğiniz takım ile gitmek size eksi puan olarak yazılacaktır. Şirketin gözünde onları önemsiz olarak gördüğünüz fikri oluşabilir. Ya da sizi yanlış tanımalarına neden olabilirsiniz. Tabi, iş görüşmesine gittiğiniz şirketin çalışanlarına tanıdığı fırsatlar çok önemlidir. Bunu ön araştırma yapmanızda fayda var.

is-gorusmesinde-nasil-giyinilir-1

Kadınlar iş Görüşmesine Giderken Kıyafet Tercihini Nasıl Yapmalıdır?

Tercih konusunda kadınlar daha farklı seçenekler kullanabilir. Ancak unutmamaları gereken en önemli nokta giyeceği kıyafetlerde dekolte ya da seksilik olmamalıdır. Gidecekleri iş görüşmesinin resmi bir ortamda olacağını düşünürsek daha dikkatli tercihler yapmalıyız. Onlarda erkekler gibi takım elbiselerden yana tercih kullanabilirler. Ancak takım elbisenin içine gömlek yerine bluz tercih edebilirler. Bluzun renginin fazla canlı renklerden olmaması önemlidir. Takımın rengini tamamlayıcı olması öncelikle tercih edilmesi gereken detaydır. Bluzlar çok dar olmamalıdır, etek tercih edilirse mini olmamalıdır en azından diz altı etekler tercih edilmelidir. Aksesuar tercihini ise çok sade modellerden yana yapmanızı tavsiye edebiliriz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉