• PAYLAŞ

İyi bir moda tasarımcısı nasıl yapılır?

  • 18/07/2016 - 15:23
  • 0 Yorum
  • 857 görüntüleme

Moda, etkilediği alanı sadece belirli bir kesimin giydiği elbiselerin renklerini ve kesimini belirleyecek kadar dar bir alana hizmet ettiğini söylememiz saçma olur. Dünya üzerinde milyonlarca insan bu alanın etkisi sayesinde para kazanmakta ve işlerini icra etmektedirler. Bu kadar önemli olmasının nedeni insanların kendilerini güzel görmek ve iyi hissetmek için üzerlerine yakışan şeyleri giymek istemesinden kaynaklanmaktadır. Her yıl farklı bir renk ve model moda olmakta daha o yıl gelmeden tüm elbise çeşitleri hazırlanarak insanların giymesi için hizmete sunulmaktadır. Eğer sizde milyonlarca insanın giyeceği elbiseler tasarlamak istiyorsanız  yapmanız gereken bazı önemli işler vardır.

İlk olarak bu iş sandığınız kadar kolay olmayacaktır. Bu işi yapan insanlar dışarıdan bakıldığı zaman çok kolay bir iş yapıyormuş gibi görünebilir ancak işin iç yüzü hiçte sandığınız gibi değildir. Moda sektörüne girdiğiniz anda yaşanan rekabetin her alanda olduğuna şahit olacaksınız. Bu tasarım alanında da böyle satış alanında bile böyledir. Bir yerlere gelmek istiyorsanız düzenli olarak çalışmalı, azim, sabır ve ciddi bir eğitim görmelisiniz. Bunların hepsinin birleşmesi ve dünyaca ünlü bir tasarımcı olmanıza sağlayacak olay ise moda konusunda ne kadar yetenekli olduğunuzdur.

moda-tasarımcısı

Bu alanda girmek istediğiniz anda yapacağınız işe karar vermelisiniz. Bu alanda para kazanmak istiyorsanız herhangi bir modacının ya da terzinin yanına stajyer olarak girerek iş sahibi olabilirsiniz. Ancak gerçekten moda tasarımcısı olmayı hedef olarak belirlerseniz işinizin çok zor olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak bu alanda başarı için gerekli olan en önemli detay güçlü bir yaratıcılığa sahip olmanız olacaktır. Bu yaratıcılık sayesinde farklı tarzda, modelde ve renkte elbiseler çizebilmelisiniz. Bunun için de elbise çizim bilgisine sahip olmalısınız. Bunun için özel bir eğitim almanız gerekiyor. Bu sayede aklınızda bulunan elbiseleri dikim öncesinde kâğıda rahatlıkla aktarabileceksiniz. Modada detaylar önemlidir. En ince ayrıntısına kadar her şeyi hesaplamalısınız. Son olarak da renklere ve kumaşlara hâkim olmanız gerekiyor. Her tarz elbiseye her kumaş uygun olmayacaktır ya da renklerin uyumu vasat bir çizimi bile ön plana çıkarma şansını size tanıyacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉