• PAYLAŞ

Arabaya Pasta Cila Nasıl Yapılır?

  • 18/07/2016 - 15:17
  • 0 Yorum
  • 1080 görüntüleme

Hepimizin arabası vardır. Arabaların iç kısmı olarak bilenen motor ve yürüyen aksamı konusunda gerekli hizmeti sanayilerden ya da servislerden alarak bakımını gerçekleştiriyoruz. Ancak dış temizliği konusunda bakımı genellikle araç kullanıcıları tarafından yapılıyor. Bu konuda isterseniz de hizmet satın alma şansına sahipsiniz ancak bu konuda kendinizi geliştirerek dış boyanın bakımını rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz. Aracınızı düzenli olarak yıkamaya dikkat etmelisiniz. Ve sayede boyanın matlaşmasını ve yanmasının önüne geçebilirsiniz. Aracınızı gölge altına tutmaya özen göstermelisiniz. Zarar görebilecek köşe başına çekmemeye dikkat etmelisiniz. Bunlar basit önlemler alarak aracınızı koruma altına almanın yöntemlerinden bir kaçıdır.

pasta-cila

Araçların temizliği için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de araca pasta + cila atılmasıdır. Bu boyanın canlanmasına yardımcı olduğu gibi aracın üzerinde bulunan çiziklerin kısmen de olsa ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu konuda sanayilerde hizmet veren insanlardan yardım alabilirsiniz. Ancak isterseniz sizlerde rahatlıkla bu konuda kendi aracınıza uygulama yapabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken bu uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemelere sahip olmanız gerekmektedir. Pasta, Cila ve üstübü sizin için yeterli olacaktır. Ekstra ürünler alabilirsiniz ancak bu 3 malzeme aracınızın güzelleşmesi için yeterli olacaktır. İlk olarak aracımıza pasta atmamız gerekiyor. Bölge bölge başlayarak işlemi uygulamalısınız. Üstüpünün üzerine bir miktar pasta sıkarak aracının kaputuna uygulamaya başlayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken plastik kısımlarına gelmeyecek şekilde olmasıdır. Daha sonra yuvarlak daireler çizerek tüm pastayı boyaya iyice yedirmelisiniz. Ne kadar uzun süre sürme işlemini gerçekleştirirseniz o kadar iyi olacaktır. Pastayı kesinlikle aracınız direkt olarak boyasının üzerine sıkmamaya özen göstermelisiniz. Bu konuda uyarımızı dikkate almanız da fayda var. Direkt olarak uygularsanız boyanızın üzerinden iz kalabilir. Bu işlemi aracın her tarafına uyguladıktan sonra aynı işlemi cila içinde uygulamanız gerekiyor. Cilayı da aynı şekilde uygulamanız gerekmektedir. Pasta aracın boyasının üzerinde bulunan pisliği temizlemenize yardımcı olacaktır. Cila ise boyanın tekrar parlaklık kazanmasına yardım edecektir. Bu işlemleri gerektiği şekilde yaptıktan sonra 2-3 ay süreci ile aracınızın parlaklığını koruması için aracınızı yıkamaya dikkat etmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉