• PAYLAŞ

İyi Giyinmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Altın Kurallar Nelerdir?

 • 23/02/2017 - 16:11
 • 0 Yorum
 • 855 görüntüleme

İyi Giyinmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Altın Kurallar Nelerdir?

İyi ve güzel bir şekilde giyinmek için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Birçoğunu bilmemize rağmen uygulamada yanlış tercihler yaparak görünümümüzü daha kötü hale getirebiliyoruz. Doğru giyinmekte önemli vücut ölçülerinize uygun kıyafetleri bulmak ve onları doğru renk kombinleri ile giymeye çalışmaktır. Bunu genel kuralın yanında iyi bir giyinmeye sahip olmak için dikkat etmeniz gereken bazı altın kurallar vardır. Şimdi maddeler halinde o kuralları sizler ile paylaşmaya çalışalım.

Giyimde Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

 1. Eğer makyajınızda o gün çok koyuluğu tercih edecekseniz elbisenizi de onunla uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Genelde bu tip makyaja uygun olan giyim tarzı sade olandır.
 2. Giyeceğiniz kıyafetlerde işlemeler ve abartılar mevcutsa onunla birlikte kullanacağınız ayakkabılar ve takılarda sadeliği tercih etmelisiniz.
 3. Balık etli olmak doğru giyinme teknikleri ile size güzel bir görünüm sağlayabilir. Bunun için yapmanız gereken ne çok dar kıyafetler tercih etmek ne de çok bol kıyafetler tercih etmek olmalıdır. Ortası en ideal olanıdır.
 4. Dar omuzlara sahipseniz enine çizgiye sahip olan kıyafetlerden uzak durmalısınız. Ancak fazla kiloya sahip değilseniz modern çizgilere sahip olan kıyafetleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
 5. Kısa boyluysanız tercihinizi doğru yapmanız boyunuzu uzun göstermede size yardımcı olacaktır. Üst kıyafetlerde V yaka ya da geniş kare yakalara sahip kıyafetleri tercih etmelisiniz.
 6. Geniş omuzlara sahipseniz tercihinizi spagetti adı verilen askılı elbiselere yönelmeniz doğru olacaktır.
 7. Büyük bedene sahip olabilirsiniz. Örneğin XXXL bedenine sahipseniz tunik elbiseleri tercih etmeniz doğru olacaktır. V yakaya sahip olan bu kıyafetler ile fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz.
 8. Küçük göğüslere sahipseniz ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa v yakalı kıyafetler işinize gelecektir. Bu durumda tek dikkat etmeniz gereke elbisenizi bir kemer ile tamamlamak olmalıdır.
 9. Özellikle kalın kollara sahipseniz geniş kola sahip olan tunikler sizin kurtarıcınız olacaktır. Hem havalı hem de ince bir görünüme sahip olacaksınız.
 10. Üst kısım alt kısma göre daha topluysa amacınız bacaklarınızı ortaya çıkarmak olmalıdır.
[Toplam:3    Ortalama:4/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉