• PAYLAŞ

Kadınlar Yaz Aylarında Hangi Tip Ayakkabı Giymemeleri gerekiyor?

  • 02/03/2017 - 10:04
  • 0 Yorum
  • 772 görüntüleme

Kadınlar Yaz Aylarında Hangi Tip Ayakkabı Giymemeleri gerekiyor?

Yaza merhaba dememize çok az bir zaman kaldı. Şimdiden yaz için hazırlıklara başlamamız iyi olacaktır. İlk olarak yaz aylarında giyebileceğiniz ya da giyemeyeceğiniz ayakkabıları belirlemelisiniz. Bu yazı da yaz aylarında kesinlikle giymemeniz gereken ayakkabıların neler olduğunu sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Bazı ayakkabılar rahat olarak görünse de uzun süre giyimde insan sağlığının bozulmasına neden olabilir. Bunların hangileri olduğunu ve bunları giyerken dikkat edilmesi gereken detayların neler olduğunu sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Amacımız sizlere hem rahat hem de şık bir görüntüye sahip olmanız için tercih edeceğiniz ayakkabıların hangileri olmadığı göstermek olacaktır.

  1. Yaz aylarının vazgeçilmez kadın ayakkabıları düz taban sandaletlerdir. Tabi bunların altı düz olsa da üst tarafının sade ve düz olmasına gerek yok. Bu ayakkabıları ayakla ilgili bazı hastalıkların başlamasına neden olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. O nedenle bu ayakkabılardan alırken yüksek kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.
  2. İkinci sırada sandalete benzer özelliklere sahip olan ipli terlikler yer alıyor. Modern bir yapıya sahip olduğu düşünülse de çok sıklıkla kullanıldığında ayak bölgesinde sağlık sorunlarının olma riski vardır. O nedenle bu ayakkabıları yaz aylarında giymemenizi tavsiye ediyoruz.
  3. Özellikle yaz aylarında rahat olması nedeniyle sadece kadınlar tarafından değil herkes tarafından sıklıkla tercih edilen lastik terliklerden de uzak durmalısınız. Özellikle de ıslak ayaklarınız ile bunları kesinlikle giymemelisiniz. Çünkü kayganlık oranları daha çok artacağı için beklenmedik kazalar ile karşı karşıya kalma riskiniz var.
  4. Kadınlar seksi bir görünüme sahip olmak için platform topuk ayakkabıları yaz aylarında giymeyi tercih ederler. Ne kadar sağlam gibi dursa da yüksek sıcaklıkların olduğu bölgede aşınmaya ve kırılmaya neden olabilir. Bu da beklenmedik bir anda kendinizi yerde bulmanıza sebep olacaktır.
  5. Yaz aylarında özellikle uzak durmanız ayakkabılar arasında sonra sırada ucuz fiyatlara satılan spor ayakkabılar vardır. Ayağınızda oluşan mantarların büyük bir kısmı bu nedenle olmaktadır. Kokma, terleme, mantar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız bunlardan uzak durmalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉