• PAYLAŞ

Kısa Boylu Bayanların Pantolon Seçerken Nelere Dikkat etmeli?

  • 19/08/2016 - 18:30
  • 0 Yorum
  • 862 görüntüleme

Boyun uzun ya da kısa olması bir kusur olarak görmemek çok önemlidir. Kısa boylu olduğu için insanlar olduğu gibi aşırı uzun olduğu için üzülen insanlarda bulunmaktadır. Önemli olan insanın kendisini sevmesi gerekiyor. Eğer kendinizi sever ve vücudunuz ile barışık yaşarsanız mutlu olmanız için önünüzde hiçbir engel yoktur. Bu sevgi kendinizi güzel göstermenizin de anahtarıdır. Eğer ortalamanın altında bir boya sahipseniz pantolon seçerken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu detaylar sizin daha mutlu olmanızı ve öz güveninizi yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır.

Kısa boylu olarak kabul edilen bir bayan olmanızın yanında üst bedeniniz alt bedeninizden daha kısa ise tercihinizi buna göre yapmanız gerekiyor. Yani tercih edeceğiniz pantolon üst bedeni daha uzun olmalıdır. Alt beden ise pantolon için daha kısa olarak tercih edilmelidir. Sadece bu stil önemli değil, aynı zamanda alacağınız pantolonun kumaş yapısı da çok önemlidir. Tercih edeceğiniz pantolonun kumaşı ince ve hafif olarak kabul edilmelidir. Ayrıca moda hilelerini kullanmaya özen gösterin. Bel ve basen bölgelerini saran büzgüllü olarak kabul edilen aksesuarlar vücudunuzun üst kısmını daha uzun göstermek için önemlidir.

kisa-boylu-bayanlar-nasil-kot-pantolon-giymeli-2

Boyu uzun göstermenin en büyük hilesini bilmeyen yoktur. Ancak biz gene de hatırlatalım. Boyunuzu olduğundan biraz daha uzun göstermek için topuklu ayakkabı giymeniz gerekiyor. Babet ya da topuksuz ayakkabılar yerine topuklu ayakkabıları tercih etmeye özen göstermenizi tavsiye edebiliriz. Giyeceğinizin pantolonun altında giyeceğiniz topuklu ayakkabının rengini ten renginize uygun hale getirmeniz gerekmektedir. Bu boyunuzun biraz daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca vücudunuzu çirkin gösterecek olan çok uzun paçalı pantolonlardan uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca alacağınız pantolonun üzerinde detay ve işleme olmaması önemlidir. Çünkü sade olan pantolonlar boyunuzun uzun görünmesine yardım edecektir.

Vücutlarının alt kısmı üst kısmından kısa olarak görülen bayanlar düşük bel olarak isimlendirilen pantolonlardan giymemeye özen göstermelilerdir. Çünkü zaten kısa olan bacak boyunuz bu pantolonlar ile daha da kısa olarak görünecektir. Yüksek bel pantolonlar bacak boyunuzun yüksek görünmesine yardımcı olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉