• PAYLAŞ

Kışın Hasta Eden 5 Moda Alışkanlığı Nedir?

  • 20/01/2017 - 11:34
  • 0 Yorum
  • 786 görüntüleme

Kışın Hasta Eden 5 Moda Alışkanlığı nedir?

Kış geldiğinde bir anda giyim tarzımızı baştan aşağıya değiştirmek zorunda kalırız. Ancak gene de bazı alışkanlıklarımızdan vazgeçmekte zorluk yaşarız. Bu konuda uzman olan kişiler kış aylarında giymekten vazgeçemediğimiz bazı elbiselerin bizlerin sağlığını olumsuz olarak etkilediklerini söylüyorlar. Tabi, bu alışkanlıkları kış aylarında olsun vazgeçmemiz gerektiğinin de altını çiziyorlar. Şimdi sıra ile kış aylarında sağlığımızın bozulmasına neden olan moda alışkanlıklarını sizler ile paylaşalım.

  1. Kalem Etek

Kalem etekler bayanların giymekten zevk aldıkları bir elbisedir. Kış aylarında aslında giymeniz çok da sorun yaşatmasa da uzun süreler bu eteklerden giymek sadece kış aylarında değil genel de büyük sorunlar ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu eteklerin belden itibaren daralarak dizlere kadar uzaması, hem belde hem de diz bölgesinde sinirlerin sıkışmasına neden olabiliyor. Dengeli yürümenize de engel olan bu eteğin giyim aralığını uzun tutmanız sağlığınız için iyi olacaktır.

  1. Yüksek topuklu çizmeler ya da çok düz çizmeler

Kış ayında özellikle giyeceğiniz ayakkabılara çok dikkat etmelisiniz. Çünkü buzlu yollarda kayıp düşerek bir yerinize zarar vermeniz sağlığınız acısından sorun yaşamanıza neden olacaktır. Bu mevsimde özellikle düz ayakkabı ya da yüksek topuklu çizmelerden uzak durmalısınız.

  1. Yüksek veya Düşük belli pantolon

Bunlar sadece kış aylarında değil genel olarak insan sağlığı için olumsuz sonuçlar ortaya çıkaran kıyafetlerdir. Vücudu sıkıca sardığı için kalça ekleminden başlayarak adımlama da sorunlar yaşamamıza ve bu sistemin bozulmasına neden olabiliyor. O nedenle hem kış aylarında hem de genelde tercihinizi beden ölçülerinize göre uygulamalısınız.

  1. Korse

Kadınlar için bir eziyet diyebiliriz. Güzel görünmek amacı ile omurganızın hareketiniz kısıtlayarak çok büyük sorunlar yaşamanıza neden olacak bir ürünü hem kışın hem de yazın hiçbir zaman giymenizi tavsiye etmiyoruz. Bunu kullanan kişilerde fıtık ve kireçlenme sorunları sıklıkla yaşanabiliyor.

  1. Ağır Çanta ve Aksesuar

Erkekler belki de kadınların bu kadar ağır çantaları nasıl taşıdığını hiç anlamayacak. Kadınların da anladığını sanmıyoruz. Çünkü bu ağır çantaların yerine sadece o anda sizin ihtiyacınızı karşılamaya yetecek malzemelerin olduğu küçük bir çantanın olması daha doğru olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉