• PAYLAŞ

Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır?

  • 11/08/2016 - 03:00
  • 0 Yorum
  • 967 görüntüleme

Saç bakımı başlı başına özen gösterilmesi gerektirmektedir. Eğer saçlarımıza gerekli bakımı göstermezsek kısa süre içinde zarar görmeye başlayacak ve saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz. Özellikle kıvırcık saçlara sahip olan insanların saçlarına daha dikkatli bir şekilde bakmaları gerekmektedir. Çünkü düz saçlara göre bakımı çok daha zor olan bir saç tipidir. Kıvırcık saçlara sahipseniz ilk olarak şampuanınızı dikkatli seçmeniz gerekiyor. Alacağınız şampuanın kıvırcık saçlar için uzun araştırmalar sonucunda özel bir şekilde üretildiğine emin olmanız gerekiyor. Bu şampuanın içinde nemlendirici etkisinin fazla olmasına yardımcı katkı maddelerini olması önemlidir. Bu maddeler için zeytinyağı, badem yağı ve jojoba bitkisini sayabiliriz.

kivircik-sac-bakimi-nasil-yapilir

Kıvırcık saçlı kadınlar genellikle saçlarının kabarmasından şikayetçi olurlar. Eğer saçlarınızın kabarmasını istemiyorsanız banyodan sonra saçınıza saç kremini sürdükten hemen sonra taramanız gerekmektedir. Bu şekilde saçlarınızı taramayı ihmal etmezseniz fazla kabarmasının önüne geçmiş olacaksınız. Ve saçlarınız uzun bir süre şeklini koruyacaktır. Bu işlemin ardından saçlarının kurulamasına gelelim. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı kurulamak için havlu kullanıyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçmenizi tavsiye edebiliriz. Bu konuya dikkat etmek için saçlarınızı havlu yerine yumuşak bir bez ya da kâğıt havlular ile kurulamaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede saçlarınıza havlunun vereceği zararlı etkiden kurtarmış olacaksınız. Bu saç bakımı için çok önemli bir detaydır.

Banyodan sonra özellikle uzun saçları olan bayanlar saçlarını kurutmak için fön makinası ile uzun vakitler geçiriyorlar. Bunun saçlara çok büyük bir zararı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Aşırı ısı kullanımı saçların neminin tamamen ortadan kalkmasına neden olacaktır. Bu da saçlarda eksilen nem nedeniyle daha kuru ve cansız saçlarınız olacağı anlamına gelmektedir. Banyonuzu yaptınız yukarıda saydığımız adımlara göre saçınızın bakımını tamamladınız. Son olarak dikkat etmeniz gerek konu saçlarınızı yatmadan önce nelere dikkat edeceğimizdir. Bildiğiniz gibi uyku sırasında kontrol tamamen bizde olmadığı için çok fazla yatağın için sağa sola hareket edebiliriz. Bu nedenle saçlarınızın zarar görmesini istemiyorsanız saçlarınızı yatmadan önce bez bir toka yardımı ile tepeden tutturmanız gerekmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉