• PAYLAŞ

Kıyafet Diyeti Nasıl Yapılır?

  • 13/07/2016 - 23:49
  • 0 Yorum
  • 860 görüntüleme

kıyafet-diyeti

Moda ile birlikte özellikle kadınlar çok sayıda elbise almalarına rağmen ve yeterli sayıda

Zayıf-Gösteren-Etek-Modelleri-15kıyafetleri olmasına rağmen kendilerini kısıtlamadan sürekli olarak modayı yakından takip etmek uğruna alışveriş yapmaya devam ediyorlar. Bu durum bir noktadan sonra kişinin bir bağımlı olmasına neden oluyor, bu bağımlılık aile ekonomisine zarar verecek boyutlara ulaşabiliyor. Bu durumda olan kişiler için hazırlanan kıyafet diyeti sayesinde az da olsa alışverişlerinizde kontrol sorunu yaşıyorsanız uygulayabileceğiniz bir durumdur. Yapılan araştırmalarda bir bayanın ömrünün yaklaşık olarak 287 günü elbise dolabının karşısında geçiyor. Bu bilgi bile bu diyetin ne kadar önemli olduğunu gösterilmesi için yeterli olacaktır.

Sizde elbise almakta kendinizi bir türlü sınırlayamıyorsanız yapmanız gereken bu diyeti kendinize uygulamaktır. Bu diyet alışveriş sırasında uygulanmıyor bunu öncelikle belirtmemiz gerekiyor. Bu diyet bir ay boyunca dolabınızda bulunan elbiseler arasından 6 adet seçmeniz ile başlıyor. Bir ay boyunca ne olursa olsun bu elbiseler dışında tercih yapmadan giyinmeniz gerekiyor. Merak etmeyin ayakkabılarınız ve takılarınız için bu durum geçerli değil.  O konuda serbest davranabilir ve kombinlerinize uygun takılar takabilir ya da ayakkabı tercihinizi ona göre yapabilirsiniz. Bu diyetin amacı size alışveriş konusunda yaşayabileceğiniz sıkıntılı durumların bir nebze olsun önüne geçmenize yardımcı olmayı amaçlıyor. Bir ay boyunca o elbiseleri giydikten sonra önümüzde ki ayın elbiselerini belirlemelisiniz.

Eğer buna ek birkaç parça elbise isterseniz alışverişe sadece onları almak için çıkacaksınız. Bu da sizin daha az para harcayarak eve geri dönmenize yardımcı olacaktır. Bu diyetin faydalarını sırası ile saymak gerekirse. Yukarıda verdiğimiz bilgi konusunda yani  elbise dolabı karşısında zaman kaybetmenizin önüne geçecektir. Zaman tasarrufu yaptığı gibi para konusunda tasarruf yapmanız yardımcı olacaktır. Gördüğünüz her şeyi almak zorunda kalmayacaksınız. Ancak o ayın sonunda o elbiseyi alabileceksiniz. Bu aynı zamanda size farklı kombinler uygulamanız konusunda teşvik edecektir. Farklı bir tarz ortaya çıkarma şansınız olacaktır. Bu durumdan yararlanan çok sayıda bayan belirli bir süre sonra kendilerini rahat, özgüvenli ve yaratıcılık konusunda ilerleme kaydettiklerini söylemektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉