• PAYLAŞ

Kızların Giyim Esnasında Yapıkları Hatalar Nelerdir?

  • 29/06/2017 - 15:46
  • 0 Yorum
  • 751 görüntüleme

Güzel giyinmek bir yetenektir. Bu yeteneğe doğuştan sahip olma şansınız yoktur. Bu zaman içerisinde insanın kendisini geliştirerek ve özelliklerine göre elbiseleri tercih ederek elde edebilirler. Tabi bunu öğrenene kadar özellikler kızlar çok önemli giyim hataları yapıyorlar. Bu hataları yapmalarının en temel nedenlerini sizler ile paylaşacağız. Neyin hata olduğunu bilmek ondan kurtulmak için en doğrusunun nasıl yapılacağını öğrenmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Yapılan En Önemli Hatalar

Öncelikle bir kızın kendisine uygun kıyafeti seçebilmesi için beden ölçülerini bilmesi gerekiyor. Yani vücudunu tüm hatları ile tanıması gerekiyor. Sadece moda olduğu elbiseleri almak yanlış bir tercih olacaktır. Alacakları elbisenin vücut ölçülerine en iyi şekilde uyması gerektiğini de unutmamaları gerekiyor. Çünkü moda kıyafet giyeceğim derken çok komik duruma düşen çok sayıda kız ortalıklarda dolaşmaktadır. Siz onlardan birisi olmamaya dikkat etmemelisiniz.

Ayrıca tercih edilen elbise kombinlerin de renk uyumsuzluğu çok yapılan hatalardan bir tanesidir. Renk uyumu denildiğinde otomatik olarak kıyafetlerde olan renk uyumu gelmektedir. Ancak sadece bu değil aynı zamanda saç ve ten rengi uyumu da çok önemlidir. Esmer bir tene sahipseniz koyu ve pastel renkler kullanmak sönük bir görüntü oluşturacaktır. Açık tene sahip kızlarda ise açık ve parlak renklerin sürekli kullanılması solgun bir görünüme sahip olmalarına neden olacaktır.

Kıyafetin sizin vücudunuza uygun olması ve bütünüyle size yakışması ile birlikte kıyafetlerde oluşturulan kombinin uyumu da çok önemlidir. Çünkü yanlış kombin tercihi kıyafetin kötü görünmesine neden olmakla birlikte aynı zamanda vücudunuzun da kusurlu bir görüntüye sahip olmasına neden olacaktır. O nedenle kombinin uyumuna özellikle dikkat etmeyi unutmamanız gerekiyor.

Zamanlama hatası da yapılan kız hatalarından birisidir. Pazarda ve iş yerine bikini giyilmesini buna örnek gösterebiliriz. O nedenle tercih edilen kıyafetleri en doğru yerde kullanmanız gerekiyor. Bunlarla birlikte kıyafetlere uygun olacak şekilde makyaj yapılmalıdır. Aşırı makyaj sadece kıyafeti değil kullanan kişilerinde kötü bir görünüme sahip olmasına neden olacaktır. Bu hatalardan kurtulmak stil sahibi olmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉