• PAYLAŞ

Kolay Para Biriktirme Metotları Nelerdir?

  • 08/07/2017 - 14:14
  • 0 Yorum
  • 764 görüntüleme

Para biriktirmek zor bir uğraş gibi gözükse de doğru birkaç yolu izleyerek farklı yollardan da para biriktirebilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle kendinizi para biriktirmeye ikna etmelisiniz. Eğer kendiniz ikna olamazsanız bu birikimi hiçbir zaman istediğiniz seviyelere çıkaramazsınız. Başlangıçta küçük birikimler yapar ardından yapmış olduğunuz bu birikimi harcayarak boşa gitmesine neden olabilirsiniz. Bunu ilerletmek ve düzenli olarak para biriktirebilmek için size kolay bir şekilde para biriktirmenize yardımcı olacak metotlar hakkında bilgi vereceğiz. Bu bilgiler ile birlikte ilerde istemiş olduğunuz miktarı rahat bir şekilde dolduracak seviyeye gelmeniz konusunda yardımcı olacak bu metotların faydasını göreceksiniz.

Para Üstü Almayı Kesinlikle Unutmayın

Bir yıl boyunca üstü kalsın diyerek cömert bir şekilde bırakmış olduğunuz para üstlerinden ne kadar birikim yapacağınızı bilseniz inanamazsınız. Örneğin diyelim ki 80 kuruş olan bir gofret satın altınız ancak kasiyere vermiş olduğunuz 1 TL’nin para üstünü almak istemediniz. Otomatik olarak bunu düzenli olarak her gün yaparsanız bir yıl içerisinde 72 TL para biriktirmiş olursunuz. Bu miktarın ne kadar yüksek olduğuna inanabiliyor musunuz? Bir aylık elektrik faturanızı yatırabilirsiniz ya da haftalık mutfak masrafınızı bu bedelle karşılayabilirsiniz. O nedenle para üstü kalsın derken iki kere düşünmeniz ve para üstünüzü mutlaka almayı istemelisiniz. Bu kadar cömert olacak kadar zengin olmadığınıza eminiz.

Markete Küçük Sepetlerle Gitmeyi Deneyin

Marketler günümüzde insanlara psikolojik olarak almaları gerektiğinden fazlasını almak için çalışmalar yapmaktadır. Bunlardan birisi de tercihi tamamen size bırakılmış olan sepet tercihinizdir. Örneğin markete giderken büyük sebep yerine küçük sepet tercih etmeniz bunlardan birisidir. Genelde rahat olduğunu düşündüğümüzden dolayı büyük sepetleri tercih ederiz. Sepet büyük olduğu için psikolojik olarak onu doldurmaktan marketten çıkmak istemiyorsunuz. Bunun içinde ihtiyacınız olan olmayan her şeyi sepete doldurmayı tercih ediyorsunuz. Size tavsiyemiz bunu yapmak yerine markete gitmeden önce kendinize bir alışveriş listesi yapmanız olacaktır. Bu listedekiler dışına hiçbir şey almamalısınız. Bu gereksiz yapacağınız harcamaların önüne geçme konusunda size yardımcı olacak bir önlemdir.

İndirimleri Takip Edin

Kolay yoldan para biriktirmek istiyorsanız bunun için kullanabileceğiniz yöntemlerden birisi de ihtiyacınız olan ürünleri alırken indirimleri takip etmeniz faydalı olacaktır. Eğer gerçekten almanız gereken bir ürün varsa öncelikle detaylı bir şekilde fiyat araştırması yapmalısınız. Fiyat araştırması konusunda bu konuda dikkat etmeniz gereken fiyatların en düşük seviyeye gelmesini beklemek olacaktır. Bazen özel kampanyalar sayesinde o aciliyet içerisinde dahi uygun fiyata almanız konusunda size yardımcı olacaktır. Bu sayede 1 bin TL’ye alabileceğiniz bir ürünü 750 TL’ye alabilecek ve bu sayede 250 TL birikim yapmış olursunuz. O nedenle bir ürün alırken tüm indirimleri yakından takip etmeye odaklanmalısınız.

Saçınızı Kendiniz Boyayın

Bayanların kendileri için harcadıkları güzellik masraflarının arasında saç boyatmak ilk sırada gelmektedir. Diyelim bir saç boyattırmaya aylık 50 TL verseniz yıllık 600 TL harcamış olursunuz. Bundan kurtulmak için kendi saçınızı kendiniz boyamanız daha doğru bir tercih olacaktır. Eğer bu konuda ne yapacağınızı bilemiyorsanız internetten yardım alabilirsiniz. Çok sayıda internet videosundan tek başınıza saçınızı nasıl boyayabileceğinizin tarifini alabilirsiniz. Küçük hatalar yapsanız dahi zaman içerisinde profesyonel bir şekilde kendi saçınızı güzel anlamı ile boyamayı öğrenebilirsiniz. Bu da sizleri otomatik olarak büyük bir masraftan kurtaracaktır. Saçınızı kuaförde boyatmak yerine kendiniz saç boyanız ile birlikte boyarsanız otomatik olarak paranız cebinizde kalacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉