• PAYLAŞ

Kombin Yaparken Yapılan Hatalar Nelerdir?

  • 10/11/2016 - 19:10
  • 0 Yorum
  • 785 görüntüleme

Kombin Yaparken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Moda ile ilgili yazdığım tüm makalelerde farklı elbiseler ile yapmak istediğiniz kombinler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bu sefer genel olarak kombin yapılırken yapılan hatalara değinmeye çalışacağız. Her kombinde mutlaka yapılan hataları gidererek basit bir şekilde kendinize ait bir kombin yapabiliriz. Çünkü bir kombini yaparken kafanız çok karışabilir. Elbise seçimi, kıyafetleriniz arasında sağlamak zorunda olduğunuz uyum, eşarp kullanıyorsanız onun seçimi, aksesuar seçimi ve ayakkabı tercihi derken kafanız karışabilir. Kombin yaparken yapılan hatalar hakkında edineceğiniz bilgiler ile rahatlayabileceksiniz.
kombin-yaparken-yapilan-hatalar-2

Kombin Genel Hataları

Kombinlerde en çok yapılan hata renk uyumunu sağlayamamaktır. Doğru kombini yapmak demek renk uyumunu sağlamak demektir. Alt ve süt elbise arasında ki uyum, ayakkabı uyumu, çanta renk uyumu gibi detaylar önemlidir. Elbise alırken ve bunlarla kombin yaparken renk uyumu olup olmadığına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Örneğin tek bir renk üzerinden farklı türevler ile kombin yapma yolunu tercih edebiliriz. Elbisenizde yakın renkleri tercih ederken aksesuar ve çantanızda daha farklı renkleri tercih edebilirsiniz.

Modaya uygun giyinmek her zaman size istediğiniz görüntüyü sağlamayacaktır. Önemli olan size uygun olan kıyafeti tercih etmenizdir. Yani kıyafet alışveriş yapmadan önce bedeninizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Bel kısmınızda kalınlık var mı, omuzlarınız geniş mi dar mı, basenleriniz de kalınlık var mı gibi soruları sorarak vücut tipinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin bel kısmınızda ya basenleriniz de fazla kilolarınız varsa dar elbiseleri tercih etmek yanlış kombin tercihi olacaktır. Bel kısmınızda ki fazla kiloları gizlemek için daha geniş elbiseleri giymeniz iyi olacaktır.

kombin-yaparken-yapilan-hatalar-1

Renk seçimi kadar önemli olan bir başka detayda çizgilerin, desenlerin birbirine uygun bir şekilde tercih edilmesidir. Hepsi birlikte kullanmak çok fazla canlılık ve göz yorgunluğu yapacağı için yanlış bir tercih olacaktır. Örneğin ceketinizde asimetrik çizgileri tercih ederseniz, alt kısmınıza giyeceğiniz etek ya da pantolonunuzda düz renkleri kullanmayı tercih etmelisiniz. Aksesuar tercihinizi yaparken elbise ve makyajınıza uygun olup olmadığına dikkat etmeniz önemlidir. Örneğin göğüs bölgesi kapalı bir elbisede çok büyük takılar kullanmanız yanlış bir tercih olacaktır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉